Wstyd się chyba przyznać ale … kocham teatr. Czasami to niełatwa miłość i wcale nie mam na myśli  jej anachroniczności. Bywa bowiem tak, że sztuka nie zachwyca, aktorzy nie porywają, a ze sceny wieje nudą. Ja i wtedy kocham teatr. Jest w nim coś magicznego, a każda wizyta w tym miejscu jest dla mnie świętem. A co dopiero gdy jest wręcz odwrotnie – świetny tekst, aktorzy  wybitni, a na scenie fajerwerki emocji – pełnia szczęścia. Miałam możliwość doświadczyć takiego uczucia dzięki „Zemście ” Aleksandra Fredry wystawionej w „Och teatr”.

Ucieszyłam się, kiedy pod choinką, między stertą niepotrzebnych drobiazgów, znalazłam książkę. Moja radość była tym większa, że z niecierpliwością czekałam na jej premierę. Choć okładka bardziej odrzuca niż zachęca (pewnie po prostu miała przyciągać wzrok), to mimo wszystko zabrałam się do lektury.
Podjęłam trafny wybór.

„Bitwa pod Wiedniem” to dramat historyczny produkcji polsko-włoskiej w reżyserii Renzo Martinellego. Występują Fahrid Murray Abraham jako mnich Marco D’Aviano, Enrico Lo Verso w roli wezyra Kary Mustafy, a także Alicja Bachleda-Curuś w roli księżnej Eleonory Lotaryńskiej, Jerzy Skolimowski jako król Jan III Sobieski, Piotr Adamczyk grający Leopolda Habsburga i wielu innych aktorów. Autorami scenografii do filmu są Renzo Martinelli oraz Valerio Massimo Manfredi.

 

Tydzień temu miałam okazję obejrzeć najnowszą produkcję Katarzyny Rosłaniec. Trzy lata po premierze „Galerianek” reżyserka powraca z nowym filmem „Bejbi blues”, który również dotyczy problemów młodego pokolenia. Film oparty jest na autentycznych wydarzeniach. Po raz pierwszy na wielkim ekranie wystąpiły takie osoby, jak: Magdalena Berus, Nikodem Rozbicki, a także Klaudia Bułka. Zagrali oni, między innymi, u boku Magdaleny Boczarskiej, Danuty Stenki i Katarzyny Figury.

"Walkirie" to jedna z najbardziej osobistych książek Paulo Coelho. Opowieść o odkrywaniu prawdy o samym sobie, o potrzebie akceptowania swoich słabości i poszukiwaniu zalet. Jak wiadomo, nie jest to wcale takie proste.

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto