Jak co roku, także podczas tych świąt Bożego Narodzenia razem z najbliższymi usiądziemy do uroczystej kolacji wigilijnej. Jest to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu rodzinnych spotkań. Zainteresowałam się historią pewnych stałych elementów tej uroczystej kolacji jak i całego okresu świątecznego i chciałabym się tą wiedzą podzielić.

Nadszedł już czas, na który każdy z nas się przygotowywał od dłuższego czasu. 
Robiliśmy ogromne porządki świąteczne, kupowaliśmy prezenty, piekliśmy pierniczki. 
Teraz nadszedł czas na ubranie choinki i nic tylko czekać na uroczystą kolację wigilijną w gronie najbliższych.


Jak powszechnie wiadomo matura jest kluczem do drzwi naszych marzeń związanych z przyszłością. Obierając cel, powinno się zbadać faktyczne możliwości. Oczywiste jest to, że każdy maturzysta chce napisać ten najważniejszy egzamin jak najlepiej. Przez ostatni rok przygotowań powtarzane przez wszystkich słowa: "do matury to Ty się ucz" w wielu przypadkach są rzucane na wiatr. Właśnie, w przypadkach. Na co należy zwrócić uwagę wybierając misję życiową?

Wybija siódma. Ludzie już od dwóch godzin tłoczą się na parkingu przy jednym z miejskich hipermarketów. Trudno się dziwić – takiego wielkiego wydarzenia moje kilkunastotysięczne miasteczko jeszcze nie przeżywało, choć ekpertką nie jestem. Widząc dziki tłum zaczęłam się zastanawiać, czy oni wszyscy naprawdę świętują to samo Boże Narodzenie co ja?

Czy nie macie wrażenia, że czas przelatuje wam między palcami? Na czym tracimy najlepsze lata naszego życia i czy w ogóle wiemy, gdzie one przepadły? Czy chcemy wiedzieć lub czy mamy czas o tym pomyśleć?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto