Coś ostatnio mało muzycznie na WSPAKu. Zatem xyz przebudziła się z pomaturalnego snu i postanowiła „rozruszać” trochę WSPAKowiczów  nową i bardzo ciekawą listą! Nie jest to składanka „hot summer”, czy też najlepsze hity puszczane latem w smażalniach, ale nie ukrywam, że gdyby ktoś zechciał taką stworzyć, to bardzo chętnie opublikuję.  Wpadło mi do rąk coś znacznie lepszego i aż nasłuchać się nie mogę! Dobrze nam już znany kolega Jonfen jak zawsze stworzył wyjątkowe notowanie – 25 NAJLEPSZYCH UTWORÓW MUZYKI FILMOWEJ. Każdy z nas ogląda pełno filmów nowych i starych, więc na pewno większość nie będzie miała problemów z rozpoznaniem i wybraniem najlepszego utworu.  Miło, że Jonfen przy każdym utworze dopisał, z jakiego filmu jest wybrana ścieżka, co na pewno ułatwi, w razie problemów, skojarzenie lub odszukanie jej w pamięci.

Witam. Dziś krótko. Mam jeszcze jedno notowanie. Jonfen zaszczycił nas listą 25 najlepszych albumów muzycznych. Z pewnością mimo nawału szkolnej pracy znajdą się jacyś melomani, którzy przesłuchają chociaż część i zagłosują. Zachęcam!

Niby pusto na stronie, a jednak głosowanie na liście idzie bardzo sprawnie. Bardzo za to dziękuję w imieniu wszystkich tworzących listy. W poprzednim tygodniu Cytrynka przedstawiła nam swoje propozycje muzyczne, a Wy wytypowaliście utwór, który najbardziej Wam się spodobał, czyli U2 – With Or Without You. Piosenka ma już 23 lata i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie odejdzie w zapomnienie. Słuchacze naszej listy raczej na to nie pozwolą. 

Wiosna jak z procy wystrzeliła i buchnęła nam w twarz bardzo ciepłym powietrzem. Czas najwyższy na trochę słońca i kolorowy widok za oknem. Ludzie ożywili się nieco i majstrują coś na podwórkach. Powoli zaczynają się wiosenne porządki. Trzeba zrzucić trochę zimowego tłuszczyku, bo latem będzie tylko przeszkadzał. Innym za to dane jest przedmaturalne powtarzanie materiału i w popłochu, z wrzodami na żołądku uzupełnianie niezbędnej wiedzy. W tej całej wiosennej gonitwie jednak nie zapomniałam o listach zalegających na moim dysku. Wybaczcie mały poślizg, ale… długo mogłabym opowiadać, co robiłam, a czego nie, a powinnam. Mea culpa!

Czyżby mały „przestój” na WSPAKu? Pierwszy tydzień szkoły po feriach jest bardzo trudny. Nie wiem, czy wynika to z ilości nauki czy z ciężkiego, żmudnego przyzwyczajania się do porannego wstawania, o którym nawet nie myśleliśmy podczas ferii. Może i jedno i drugie… Jednak wątpię, że rezygnujecie z muzyki w ciągu dnia. To niemożliwe! Dlatego publikuję kolejne, piąte już notowanie naszej listy przebojów, by trochę rozruszać stronę naszej gazetki. 

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto