ZAPROSZENIE - SŁUCHOWISKO NA ŻYWO
Daniel Odija oraz Marcin Dymiter w słuchowisku na żywo pt. "WYPISY Z KSIĄG RÓŻNYCH". Przedstawienie to prezentacja ważnych tekstów ze świata literatury, filozofii i religii. Słuchowisko jest formą czytania połączoną z muzyką i efektami dzwiękowymi. Zapraszamy na spotkanie do sali Centrum Kultury Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku, ul Lipowa 3c, dn. 06.11.09. o godzinie 18.00 Współorganizatorem wieczoru jest Urząd Miasta w Pucku.
WSTĘP WOLNY!!!
dalej>>
Pisarz
Daniel Odija urodził się w Słupsku w 1974r. Jest jednym z najbardziej obiecujących prozaików młodego pokolenia. Przez ponad 7 lat studiował polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie pracuje jako dziennikarz w słupskim oddziale Telewizji Polskiej. Ma żonę i dwoje dzieci.
Publikował m.in. w Autografie, Ha!arcie, Sycynie i Dekadzie Literackiej. Jego proza znalazła się w antologiach Papiery wartościowe, Tekstylia. O rocznikach siedemdziesiątych oraz Sarmackie krajobrazy, gdzie znajdują się eseje kilkunastu autorów z Europy Środkowej.
Szerszej publiczności znany jest od 2001 r., kiedy to książka Ulica wywołała poruszenie i zainteresowanie krytyki oraz czytelników. Posypały się nagrody - otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną za debiut roku 2001, a także honorową nagrodę Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. W kwietniu 2003 r. ukazała się kolejna powieść Odiji Tartak, która znalazła się na liście 9 najbardziej cenionych książek prozatorskich roku 2003, wyłonionej dzięki ankiecie przeprowadzonej wśród uczestników forum krytyki literackiej Literatorium.pl. Prozaik został uhonorowany Nagrodą Artusa 2003. Tartak zakwalifikował się także do finału Nagrody Nike 2004 oraz został nominowany do Nagrody im. Józefa Mackiewicza. W maju 2003 r. Przekrój uznał Daniela Odiję za jednego z najbardziej obiecujących twórców młodego pokolenia.
Daniel Odija w swych dziełach pochyla się nad człowiekiem, próbuje go zrozumieć. Jego proza nasiąknięta jest egzystencjalnym smutkiem i głębokimi przemyśleniami na temat ludzkiej natury. Opowieści Odiji są mocno zakorzenione w polskiej rzeczywistości. Opowiada o Polsce B, zdegradowanej, postpeerelowskiej, niewygodnej do pokazania w mediach.