Szkoła w Chmurze to trudny, intrygujący temat rozmów wśród młodych ludzi. Czy warto przejść na nauczanie domowe? Czy jest lepiej?

 Pewnie wiele osób zastanawia się, jak funkcjonuje szkoła w chmurze, dlatego właśnie tworzymy ten artykuł. Szkoła w chmurze to edukacja domowa. Lekcje się tam nie odbywają, uczysz się sam dla siebie. Nauczanie tam jest zależne od ucznia. Na platformie znajdują się karty pracy z podstawy programowej ze wszystkich przedmiotów. Istnieją warsztaty dla chętnych organizowane przez nauczycieli, a także przez uczniów. Jest ich mnóstwo, np. kursy maturalne, kółka zainteresowań itp. Do takiej szkoły może chodzić każdy uczeń ze szkoły podstawowej  i ponadpodstawowej.

Jak dostać się do szkoły w chmurze? Należy wypełnić elektronicznie wniosek na stronie danej szkoły. Trzeba go wydrukować, uzupełnić o podpisy rodziców oraz zdjęcie do legitymacji, a następnie go wysłać. Potem pozostaje czekać na odpowiedź od szkoły w chmurze, zajmującej się kwestiami formalnymi. Pamiętajmy jednak, że w każdej szkole rekrutacja może wyglądać nieco inaczej.  

Jakie są wady i zalety nauczania w chmurze? Jedną z największych wad nauczania domowego jest brak kontaktu z rówieśnikami. Dziecko może czuć się przez to samotne, a jego zachowanie społeczne może być niewłaściwe. Problemem może być również brak dostępności sprzętów naukowych (np. mikroskop). Zaletą jest brak stresu związanego ze szkołą. Tempo nauki może być dostosowane do dziecka. Na nauczaniu domowym jest o wiele więcej czasu na rozwijanie swoich zainteresowań czy też na spędzanie czasu z rodzicami. Szkoła w chmurze może pomóc także osobom, które cierpią na choroby psychiczne lub fizyczne.

Przeprowadziliśmy wywiady z uczniami edukacji domowej, z których wynika wiele różnorodnych odpowiedzi. Najczęstszym, głównym wymienianym przez uczniów minusem tej szkoły jest brak fizycznego kontaktu z rówieśnikami, jednak istnieją różne formy porozumiewania się w tych czasach, np. messenger, discord, gdzie tworzone są grupy klasowe. Nie istnieją tam sprawdziany ani zapowiedziane kartkówki. Są egzaminy ustne i pisemne z każdego przedmiotu. Terminy ustala się indywidualnie. Oceny także nie widnieją w systemie oceniania. Wyniki egzaminów tworzą ocenę przez ich średnią. 
Edukacja domowa to nowość w polskim rzeczywistości, lecz jak widać cieszy się dużym zainteresowaniem.
Można powiedzieć, że wciąż jest w fazie testowej, jednak na razie większość wypowiada się o niej dobrze. Ma swoje wady i zalety, jednak duża część uczniów jest zadowolona. 
 
                                                                                                                                    Babuszka wraz z zespołem.
Bezpłatne Darmowe zdjęcie z galerii z 2019-ncov, bezprzewodowy, biurko Zdjęcie z galerii
 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz, zezwalasz na przetwarzanie danych osobowych. W każdej chwili możesz poprosić Administratora o usunięcie komentarza/komentarzy.

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto