kwiatkifot. PexelsWyróżnić można wiele rodzajów kwiatów. Każdy z nich ma jednak swoje unikalne znaczenie.

 

8-go marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji wiele osób decyduje się na podarowanie drugiej osobie czegoś wyjątkowego. Częstym wyborem są kwiaty. Nierzadko wydaje się jednak, że jest to zbyt oczywisty i "oklepany" prezent. Jest to mylne pojęcie. Każdy gatunek posiada swoje znaczenie i w łatwy sposób można przekazać drugiej osobie swoje intencje. ?

1. Frezja

Frezja jest uważana za kwiat przyjaźni. Symbolizuje głównie zaufanie, troskliwość, słodycz i niewinność. Jest to idealny kwiat, którym obdarować można swojego przyjaciela lub osobę, którą darzymy zaufaniem.

2. Konwalia

Konwalia oznacza szczęście, delikatność i nieśmiałość. Uważana jest również za symbol skromności i niewinności przez jej białe kwiaty przypominające dzwoneczki.

3. Goździk

Znaczenie goździków jest różne. Zależy ono od koloru kwaitów lub okoliczności wręczenia ich. Białe goździki oznaczają niewinność i czyste intecje, czerwone miłość i podziw, a różowe wieczną pamieć o osobie obdarowanej. Należy strzec się jednak żółtych goździków, ponieważ oznaczają one pogardę i mogą zostać źle odebrane.

4. Niezapominajka

Niezapominajka uważana jest za kwiat zakochanych. Obdarowuje się nią innych, aby o nas nie zapomnieli. Według dawnych wierzeń, gdy panna położy pod poduszkę kwiat niezapominajki i pójdzie spać, to szybciej wyjdzie za mąż.

5. Tulipan

Tulipan podobnie jak Goździki ma różne znaczenia. W zależności od koloru mogą się bardzo różnić. Najpopularniejszy jest czerwony Tulipan. Oznacza on prawdziwą miłość. Żółty tulipan natomiast oznacza nieodwzajemne lub bezsensowne uczucia.

6. Róża

Róża jest zdecydowanie najpopularniejszym kwiatem wręczanym drugiej osobie. Jej znaczenie zależne jest od koloru i ilości kwiatów. Czerwone róże symbolizują miłość i namiętność. Jedna czerwona róża oznacza "Wciąż cię kocham", trzy poprostu "Kocham cię", a dziewięć "Na zawsze razem". Różowa róża jest symbolem przyjaźni. Podobnie jak w przypadku innych kwiatów żółty kolor oznacza zazdrość lub zdradę. Współcześnie jednak symbolizuje ona również platoniczną miłość. 

7. Słonecznik

Słonecznik ma dwa znaczenia. Może on symbolizować oddanie w miłości, lojanlość i szczęście, ale także pychę i niewdzięczność. Przymuje się jednak, że ma on pozytywne znaczenie.

8. Hiacynt

Znaczenie Hiacyntów zależne jest od koloru. Fioletowy oznacza przeprosiny, niebieski stałość w uczuciach i wierność, a biały sympatię.

 

Muffinka

Inne artykuły tego Autora

Dodaj komentarz
Dodając komentarz, zezwalasz na przetwarzanie danych osobowych. W każdej chwili możesz poprosić Administratora o usunięcie komentarza/komentarzy.

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto