IMG 20190321 11081621 marca jest wyjątkowym dniem. To pierwszy dzień wiosny, Światowy Dzień Poezji. I dziś też zgodnie z kilkuletnią już tradycją nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla młodzieży kończącej w tym roku szkoły podstawowe i gimnazja. Przyszli, zobaczyli, posłuchali…Czy wrócą do nas we wrześniu? Zobaczymy.

 

Oj wiele się działo. W hali sportowej odbywały się Powiatowe Targi Edukacji i Pracy. W salach lekcyjnych uczniowie prezentowali profile poszczególnych klas. Uczniowie w białych fartuchach przekonywali do klasy o profilu biologiczno – chemicznym, w pracowni fizycznej młodzież pokazywała  fizykę z innej strony niż zwykliśmy ją postrzegać. Językowcy zabrali młodzież w świat gier. Przepraszamy za dość lakoniczną relację, ale ciałem i duchem byliśmy obecni w jednym miejscu - w Kawiarence Twórczej Absens carens.

Sala 27 przemieniła się w galerię sztuki. I tu właśnie zaprezentowaliśmy „Wspaka”. Uczniowie mieli okazję obejrzeć obrazy naszych młodych artystek: Julii Gruczy, Kingi Szuster i Kingi Keppen. Mogli też podziwiać fotografie prezentujące wiosenne zwiastuny i  zagłosować na zdjęcie, które przypadło im do gustu. I jeszcze mogli poczęstować się słodkościami.

Jak Wam się wydaje - co wzbudziło w nich najwięcej entuzjazmu? Tak, macie rację – słodycze. Ale przyznać musimy, że niektórzy z nich zwrócili naszą uwagę zainteresowaniem tematem i wrażliwością na piękno. Liczymy na to, że niedługo zasilą szeregi naszej redakcji.

dzielo1

dielo2

dzielo4

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz, zezwalasz na przetwarzanie danych osobowych. W każdej chwili możesz poprosić Administratora o usunięcie komentarza/komentarzy.

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto