Jak pisałem we wcześniejszym artykule, informacja o zamknięciu WSPAKa, podana na jego facebookowym profilu, okazała się sprytną intrygą ZB, której celem było zmotywowanie potencjalnych autorów. Zabieg ten okazał się bardzo skuteczny, na stronie pojawiło się wiele nowych tekstów (naliczyłem się 12), od byłych uczniów, ale też od obecnych, co moim zdaniem bardzo satysfakcjonuje ZB.

Plan zadziałał Strona żyje, sprawdzam ją teraz raz lub dwa razy na dzień, zazwyczaj rano i po południu. Rano na stronie zazwyczaj świeci pustkami, ale  po południu widać kilku a nawet kilkunastu gości i do tego dwie, trzy osoby zalogowane. Odsłony nowych artykułów też są przyzwoite, to oznacza, że ktoś je czyta, co cieszy każdego autora. Liczba komentarzy mogła by być większa, ale dodanie ich jako osoba niezalogowana i nieposiadająca konta jest nie za bardzo wygodne i trwa dość długo.

Z drugiej jednak strony by WSPAK żył długo i szczęśliwie, potrzebne jest systematyczne zamieszczanie na stronie tekstów. Jak pisała xyz w komentarzu do  artykułu "Zanik czarnych na białych"  można napisać o wszystkim, o tym, jak się nie chce się uczyć, czy jak ciekawy był ostatni odcinek serialu, jaki aktualnie oglądasz. Ważne też jest wykorzystywanie mediów społecznościowych, linki do nowych tekstów pojawiały się ostatnio na FB, pod nimi mogła by się toczyć dyskusja na ich temat, dodanie komentarza na fejsie jest proste i szybkie, można też łatwo na niego odpowiedzieć.

Aragornica w "Wmówili nam, żeśmy uzależnieni" pisze, ze młodzież jest przykuta do smartfonów, tak naprawdę nie tylko młodzież, ale większość ludzi obecnie z nich korzysta, jadąc autobusem można przeczytać najnowsze wiadomości lub sprawdzić maila, co jest bardzo wygodne, bo jest więcej czasu w domu na zjedzenie śniadania.

Facebook jest jedną z najczęściej używanych aplikacji na tych urządzeniach, dlatego wykorzystanie go jako kanału komunikacji z czytelnikiem jest użyteczne. Łatwiej na telefonie jest wejść na stronę http://wspak.org.pl/ po przez link na FB niż wpisywać ten adres do przeglądarki w komórce. Sam bardzo chętnie korzystałem z udogodnień oferowanych przez  smartfon, ale niestety od około miesiąca jestem związany z archaiczną Nokią, z której można tylko dzwonić i esemesować. Jest to dla mnie wielkim utrudnieniem, gdyż obecnie większość komunikacji odbywa się po przez fejsbukowego Messengera. Podczas jazdy na uczelnię i powrotu z niej mogłem być na bieżąco ze wszystkimi sprawami, obecnie po powrocie do mieszkania jestem zawalony wiadomościami, powiadomieniami i mailami, na które trzeba jak najszybciej odpowiedzieć.

Wracając jednak do tematu, tylko regularność w pojawianiu się tekstów, przynajmniej dwa nowe tygodniowo oraz większe zaangażowanie czytelników może doprowadzić do stabilizacji WSPAKa i nie będą konieczne w przyszłości kolejne informacje o zamykaniu strony i gazetki, by zebrać teksty do zamieszczenia na stronie. Napisanie krótkiego sprawozdania z wydarzenia, jakie odbyło się w szkole, zawodów sportowych, to nie problem i każdy może coś takiego szybko i dobrze napisać. Wiem, bo sam obecnie piszę sprawozdania z meczów piłki nożnej AZSu mojej uczelni, co nie jest ciężkim zadaniem, ale  trzeba ładnie opisać nieciekawą grę i jeszcze gorszy wynik.

manmen

1
+1
Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto