Zaloguj

Zaloguj

    Pamiętaj mnie     Zarejestruj się  
1

victoriaNasza gazetka ma bardzo długą historię. Dzisiaj poznajcie prababcię Wspaka - nr 2. Victorii, bo taki tytuł nosiła gazetka, która była kolportowana wśród uczniów w 1990 roku. Łza się w oku kręci, gdy patrzymy na te strony wystukane na maszynie do pisania - pewnie niektórzy z Was nie wiedzą, że na takich urządzeniach powstawały wtedy teksty. Redakcja gazetki nie mogła skorzystać z obecnych wynalazków, takich jak ksero czy słynny edytor tekstu Word, wszystko musiało być ręcznie powielone, czyli przepisane. Ile samozaparcia, czasu i determinacji kosztowało ówczesny zespól redakcyjny, by dotrzeć z przekazem do swoich odbiorców. Potraficie to sobie wyobrazić teraz, gdy mamy takie przeróżne udogodnienia, które do minimum skracają czas powstania publikacji? Może uda nam się znaleźć naszych dawnych szkolnych dziennikarzy? Może dadzą namówić się na wspomnienia i powrót do przeszłości? Dzisiaj mamy Facebooka, więc jest szansa, że redaktorzy tego specjalnego numeru gazetki z roku 1990 odnajdą się i przekażą nam parę słów. Bardzo, ale to bardzo chcielibyśmy, aby tak się stało! W dalszej części artykułu zobaczycie i przeczytacie Victorię nr 2 z 1990 roku!

 

Komentarze   

0 # Agnieszka 2019-03-26 14:04
Chyba już nas wszystkich znaleźliście na fb? Byliśmy wyjątkowi. I tacy pozostaliśmy do dziś!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Wielki Brat 2019-03-26 20:13
Nie wątpimy w to, ludzie Wspaka czy wcześniejszej Victorii :) to ludzie pozytywnie zakręceni, energetyczni, pomysłowi. Marzy nam się jubileuszowe wydanie specjalnego numeru gazetki w 30 rocznicę z tekstami dawnych dziennikarzy, a może nawet uda się zorganizować spotkanie wszystkich, który na przestrzeni tych lat współtworzyli gazetkę. To naprawdę spora rzesza ludzi! :) Takie spotkanie byłoby okazją do pokazania pokoleniowego trwania jakże pięknej tradycji naszego Wspaka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, zezwalasz na przetwarzanie danych osobowych. W każdej chwili możesz poprosić Administratora o usunięcie komentarza/komentarzy.
 

Kod antyspamowy
Odśwież