"To, kim jesteśmy, jest rezultatem tego, o czym myślimy" ~ Buddha

 

 

Są dwie naprawdę ważne czynności, które musimy robić w czasie Procesu.

1) WDZIĘCZNOŚĆ - skup się na tym, co masz i podziękuj za to samemu sobie, bo ty to wykreowałeś. Nastaw się na wdzięczność. Przywołaj wszystkie dobre wspomnienia. WSzystkie dobre, małe rzeczy, które Cię spotkały. Zrób listę rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Doceń to wszystko. Codziennie wieczorem usiądź na chwilę i przypomnij sobie wszystkie dobre rzeczy, które Cię tego dnia spotkały i bądź wdzięczny sobie.

2) WIZUALIZACJA - kiedy wizualizujesz, to materializujesz. Tam, gdzie jesteś umysłem, jesteś także ciałem. Jednak sama wizualizacja i pozytywne myślenie nie wystarczą. Potrzebujesz poczucia pragnienia, miłości, radości. Musisz poczuć się tak, jakbyś już to miał. Zwizualizuj siebie z tą rzeczą. To jak jesteś szczęśliwy, posiadając tą rzecz.

Trzeba o tym myśleć cały czas. To nie może być chwilowe. Nie możemy nagle pomyśleć "Nie to się nie uda, czekam już dwa tygodnie. Nie ma sensu." Wszechświat wtedy powie "ok, skoro tak myślisz... Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem". Naszym zadaniem, nie jest zadawanie sobie pytań "jak?". To jest domena wszechświata, ponieważ to on znajduje najszybszą drogę między nami, a naszymi myślami.

 

"Czym jest ta moc, nie potrafię powiedzieć. Wiem tylko, że ona istnieje" ~ Alexander Graham Bell

 

Jest wiele historii na temat działania Sekretu, ale jedną lubię najbardziej. Jest o mężczyźnie, który na początku nie miał prawie nic, potem poznał Sekret i jego życie odmieniło się o 180 stopni. Załóżmy, że miał on na imię Kazik. No i Kazik był na studiach. Mieszkał w małym mieszkaniu. Nie miał dziewczyny, nie był za bardzo lubiany, kiedy nagle poznał magię Sekretu. Stworzył sobie taką tablicę, nazwał ją "tablica marzeń" i tam przyklejał różne zdjęcia które mu się podobały. Wspaniały duży dom, samochód jego marzeń, rodzinę, wszystko, co tylko chciał żeby się spełniło. Codziennie jak patrzył na nią, wizualizował siebie  Po trzech latach miał już żonę, małego synka, fajny samochód i dobrze płatną pracę. Mieszkali w mieszkaniu, ale planowali się przeprowadzić. Przez kolejne trzy lata przeprowadzili się 4 razy. Pewnego dnia Kazik siedział u siebie w domu w biurze i przyszedł jego syn. Usiadł na jednym z kartonów i zapytał się, co się w nim znajduje. Ojciec odparł, że jego stare tablice marzeń. Otworzył karton i spojrzał na swoją tablice. Zobaczył, że wszystko z tej tablicy się spełniło. Miał wspaniałą rodzinę, samochód z katalogu, a dom, do którego się niedawno wprowadził był domem z jego marzeń. Historia jest oparta na faktach, jedyne niezgodne z prawdą jest imię bohatera. Chciałam w ten sposób udowodnić jak potężna jest siła Sekretu. Zdecyduj, czego tak naprawdę chcesz. Zamknij oczy, zwizualizuj, pomyśl jakbyś to już miał.

 

"Cokolwiek człowiek może wyobrazić, człowiek może osiągnąć" ~ W. Clement Stone

 

"Deklaruję to, że dam radę, że to zrobię...". To powinieneś powiedzieć sobie po każdym wypowiedzianym marzeniem. Gdy masz inspirującą myśl, wykorzystaj ją, zaufaj jej. Może właśnie to jest to, czego chcesz, to, co będziesz miał, robił do końca życia.Czasami takie myśli są najlepsze. Wszechświat lubi jak działasz szybko. Ja dzięki temu zabrałam się do pisania tego, co właśnie czytasz. Tak jak wcześniej pisałam, wszechświat to ogromny katalog, z którego każdy wybiera co chce. Powiedz sobie, czego tak naprawdę chcesz, myśl o tym, przyciągnij. Skup się na nadmiarze. Życie daje każdego wszystko w nadmiarze. Gonimy za bogactwami świata zewnętrznego, ale tak naprawdę, najpierw musimy poszukać zewnętrznego spokoju, harmonii, radości, wizji. Jeżeli to opanujemy, dobra zewnętrzne pojawią się same. Każda osoba ma możliwość zmiany podejścia do własnego życia. To my jesteśmy twórcami naszego wszechświata. To ty tworzysz swoją przyszłość.

Zadam Ci proste pytanie. Lubisz siebie? Proste, a zarazem trudne. Ostatnio zrozumiałam, jak bardzo trudno jest na to odpowiedzieć. Przez całe swoje życie nienawidziłam siebie. Tego jak wyglądam, mojego głosu, mojego stylu życia. Uważałam się za najgorszą osobę na świecie. Byłam mało lubiana. Wyśmiewano się ze mnie. Dopiero teraz zrozumiałam, że jeśli pokochamy siebie to inni nas też. Musimy mieć szacunek do samego siebie. Traktujmy się tak, jak chcemy żeby nas traktowano. Narzekając na złe rzeczy, dostajemy ich więcej. Tylko my sami możemy się uszczęśliwić. Nasza radość jest w nas samych.

Pomówmy trochę o chorobach. Znasz sytuację, jak coś cię bolało, przestałeś o tym myśleć i nagle przestało boleć? Nasze ciało tworzone jest przez nasze myśli. Nasz umysł odgrywa najlepszą rolę w leczeniu. Wszechświat jest arcydziełem obfitości, dobrego samopoczucia i zdrowia. Otwierając się na niego doświadczamy najlepszych rzeczy. Choroba nie może się rozwijać w ciele, które jest zdrowe emocjonalnie. Wszystkie choroby są rezultatem stresu. Mówiąc o chorobie, wytwarzamy nowe komórki chorobowe. Skupiając się na bólu, boli nas bardziej. Negatywne myśli osłabiają nasz organizm, jego funkcjonowanie. Nieuleczalne, jest uleczalne od środka.

 

Czemu się opierasz, to przetrwa.” ~ Carl Jung

 

Patrząc na rzeczy, które chcemy, mówimy “tak, chcę tego, pragnę”, ale w rzeczy, które nie chcemy wkładamy taką samą ilość energii. Walczymy z nimi, robimy wszystko żeby nas nie dotknęły. Nakręcamy się i dajemy większy opór temu. Skupiamy się całą energią na tym, czego nie chcemy. Musimy nauczyć się żyć w spokoju. Energia popłynie w te stronę, w którą się skupimy. Czyli jeżeli skupimy się na tym, czego nie chcemy, popłynie w stronę tego, czego nie chcemy. Może zamiast skupiać się na tym, pomyślimy jak to zwalczyć. Na przykład :

-zamiast być przeciwko wojnie, być za pokojem

-zamiast być przeciwko jakiemuś politykowi, być za jego przeciwnikiem

Nie mamy zmieniać świata, mamy cieszyć się tym, co mamy i tym, co będziemy mieć.

 

Wszystko we wszechświecie jest energią, ręka, ocean, gwiazdy. Nie można jej zniszczyć. Zawsze była, jest i będzie wszędzie. Wszystko jest połączone jednym polem energii.

 

Cała moc pochodzi ze środko i dlatego jest całkowicie pod naszą kontrolą” ~ Robert Collier

“Nieważne, czy myślisz, że możesz lub nie. W obu przypadkach masz rację” ~ Henry Ford

 

Jesteś projektantem swojego przeznaczenia. Możesz dostać cokolwiek chcesz. To Ty piszesz swoją własną historię. Możesz zacząć w dowolnym momencie. To Ty decydujesz, kiedy zaczniesz o tym myśleć. Moc, która jest w Tobie jest większa niż we Wszechświecie. Nie masz żadnych ograniczeń. Wszechświat jest pełen dosłownie wszystkiego. Nie ma nigdzie napisane jak masz żyć. Nie ma żadnej tablicy, gdzie jest napisana twoja przyszłość. To Ty jesteś jej kreatorem i to od ciebie zależy, czy potoczy się dobrze, czy źle. Twoim celem jest to, co mówisz. Nikt Cię nie bęðzie sądzić za to, jakie życie sobie stworzysz. To jest Twój plan. Wewnętrzne szczęście gwarantuje sukces. Dobre, pozytywne myśli, emocje, częstotliwości, radość, miłość, zabawa, wszystko, co sprawia, że czujesz się szczęśliwy. Musisz tego tworzyć jak najwięcej. To Ty decydujesz, czy robisz dobre, czy złe rzeczy w Twoim życiu. Rób to, co kochasz, to, do czego masz pasję, co się pochłania. Ważne jest stawianie sobie najwyższych celów, bo one są same w sobie motywacją. Żyjemy w erze, gdzie największą przeszkodą jest tylko i wyłącznie nasz umysł, nasza wyobraźnia. Teraz możesz zrobić wszystko. Masz siłę większą niż świat. On ma już wszystko przygotowane. Tylko czeka na jedną myśl. “Chcę”-”Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem”. Jest wystarczająco dużo miłości, pomysłów, radości, mocy. Na każdego czeka obfitość. Umysł jest świadomy swojej nieskończonej natury. Teraz Ty musisz być świadomy jak wielką moc, jak ogromną energię w sobie posiadasz. Jeżeli chcesz, możesz mieć wszystko. Najlepszym sposobem, aby przewidzieć przyszłość, jest ją sobie wymyślić. To wszystko zależy od nas samych. Powiedz sobie tylko, że chcesz, że pragniesz. Chcesz?

 

“Podążajcie za błogością, a wszechświat otworzy wam drzwi tam, gdzie były tylko ściany” ~ Joseph Campbell

 

 

 

Tekst napisany na podstawie filmu “The Secret” i własnych przemyśleń.

Cytaty użyte w tekście:

"Sekret jest odpowiedzią na to, co było, jest i kiedykolwiek będzie"~ Ralph Waldo Emerson

"Idąc przez życie, tworzycie własny wszechświat"~ Winston Churchill

"Zrób pierwszy krok w wierze. Nie musisz widzieć całych schodów. Po prostu zrób pierwszy krok."~ Martin Luter King Jr.

"To, kim jesteśmy jest rezultatem tego o czym myślimy"~ Buddha

"Czym jest ta moc, nie potrafię powiedzieć. Wiem tylko, że ona istnieje"~ Alexander Graham Bell

"Cokolwiek człowiek może wyobrazić, człowiek może osiągnąć"~ W. Clement Stone

“Czemu się opierasz, to przetrwa.”~ Carl Jung

“Cała moc pochodzi ze środko i dlatego jest całkowicie pod naszą kontrolą”~ Robert Collier

“Nieważne, czy myślisz, że możesz lub nie. W obu przypadkach masz rację"~ Henry Ford

“Podążajcie za błogością, a wszechświat otworzy wam drzwi tam, gdzie były tylko ściany"~ Joseph Campbell

 


Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto