Projekt ekspozycji w kościele św. Bartłomieja w Gdańsku- marzec 1992Projekt ekspozycji w kościele św. Bartłomieja w Gdańsku- marzec 1992

1 lutego 2012 roku w wieku 89 lat odeszła od nas wielka poetka i noblistka Wisława Szymborska. Przez większość swojego życia była związana z Krakowem. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim filologię polską a następnie socjologię. Nie ukończyła jednak studiów z powodów finansowych.

Trudno jednoznacznie zdefiniować, kim jest artysta. Wiadomo, że tworzy coś, co można podpiąć pod dość obszerne pojęcie dzieła sztuki. Również nie może mu brakować wrażliwości na piękno, oraz, rzecz jasna, talentu. Co zrobić, kiedy brakuje nam oczywistego daru? Wtedy jesteśmy w stanie dokonać wszystkiego, żeby ludzie myśleli, że owymi artystami jednak jesteśmy.

Kontrowersyjny, ciekawy! Tak w dwóch słowach określić można wokalistę tego nowojorskiego zespołu. Antony Hegarty to absolutny fenomen na rynku muzycznym. Jego życie prywatne wzbudza zainteresowanie fanów a także mediów, nie jest on jednak celebrytą- jest transgendersem. Nie należy oceniać go pod względem płciowości, a niezwykłego wysoko kobiecego głosu, którego pozazdrościć mogą najlepsze wokalistki jazzowe Manhattanu.

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto