Zaloguj

Zaloguj

    Pamiętaj mnie     Zarejestruj się  

Powieść jakich wiele, swoją premierę miała już w roku 2010. Pierwsza część trylogii raczej mało znanej autorki Becci Fitzpatrick, która od zawsze chciała pisać książki. „Szeptem” jest jej debiutancką powieścią, ale mimo to odniosła sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków.

Czytaj więcej...

Pierwszy singiel Every Teardrop is a Waterfall podzielił słuchaczy – jednych urzekł, drugich odrzucił i przestraszył. Zarysował on mniej więcej klimat całego krążka, znacznie innego od wcześniejszych. Rewolucja Coldplay polega na natężeniu elementów popowych, a odstawieniu charakterystycznych dla zespołu gitarowych brzmień. Drugi singiel Paradise już nikogo nie trzymał w niepewności – Coldplay stało się bardziej mainstreamowe niż było.

Czytaj więcej...

 

          Po pięciu tygodniach wracam w końcu do domu. Jest mi dobrze i błogo. Jem prawdziwe śniadanie i piję herbatę z cytryną. Ostatnie miesiące spędziłem czytając klasyków literatury europejskiej i dzieła romantyków, o których istnieniu nie miałem pojęcia - rozwijam się. Cieszę się studiami i nie zgadzam się z powszechną teorią, że po ich ukończeniu będę bezrobotnym nikim. Mam duże plany, chcę stworzyć gazetę. Przebić się przez tysiąc "no name'ów", zdobyć pieniądze z Uniwersytetu Gdańskiego na druk, znaleźć grupę ludzi na poziomie, z którymi praca nie będzie katorgą i przykrą koniecznością. Tak to duże plany, bo tak wiele zależy od ciebie. Jaki jesteś, jaki chcesz być i co sobą reprezentujesz. My jesteśmy młodzi, chcemy, żeby nam się w życiu powiodło, co sobą reprezentujemy - nie nam oceniać. Chcemy jak najlepiej!

Czytaj więcej...

Poezja Czesława Miłosza w aranżacji i wykonaniu Czesława Mozila...

Czytaj więcej...

„Rozstanie” jest to kolejny film w reżyserii Asghara Farhadiego, który przybliża nam irańskie realia. Dostał on w Berlinie „Złotego Niedźwiedzia” za najlepszy film. Jest to dramat psychologiczny, który trzyma w napięciu od samego początku aż po napisy końcowe.

Czytaj więcej...