Piątek, sympatyczny wiosenny poranek, godzina dziewiąta, dzień zagłady ludzkości.
Termin zapowiadanej od trzech lat apokalipsy nadszedł.

– Jako przewodnicząca komisji witam państwa na pisemnym egzaminie maturalnym z języka polskiego...

Od lat 90. XX wieku prawie wszystkie kraje Unii Europejskiej, USA, Japonia i Kanada podnoszą wiek emerytalny. Dłuższa aktywność zawodowa oraz zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn są wśród najważniejszych rekomendacji Komisji Europejskiej w tak zwanej białej księdze emerytur.

/wersja poprawiona/

 Mówi się, że każdy sen ma jakieś znaczenie, niesie za sobą jakieś wspomnienie w nieco innej postaci albo jest to przebłysk naszych najbardziej ukrytych pragnień lub wyraz tego, czego najbardziej się boimy. Michał doskonale pamięta pewien sen, który po raz pierwszy przyśnił mu się, gdy miał jakieś 3 lata.

Jakiś wstęp? Rozpoczęcie? Wprowadzenie do tematu? Nie, dziś sobie to daruję i od razu przejdę do rzeczy.

Konsekwencją małżeństwa jest dziecko. Dziecko trzeba wychować. Marzeniem każdego rodzica jest szczęście swojego wychowanka, wprowadzenie go do świata, zapewnienie świetlanej przyszłości, wysłanie do dobrej szkoły, a co za tym idzie - ukończenie studiów i kariera zawodowa. Najlepszym czasem na powiększenie rodziny jest stabilność finansowa i poczucie bezpieczeństwa.

Niestety, nie zawsze "chcę mieć dziecko" równa się "mogę mieć dziecko". Dziecko, które będzie wspaniałym człowiekiem, tak wspaniałym jak jego rodzice. Potomstwo to odpowiedzialność, seria wyrzeczeń, a sposób, w jaki jest wychowywane, ma wpływ na całe jego życie. Sytuacje obserwowane w najbliższym otoczeniu stanowią swego rodzaju schemat przyszłego życia.

Pewna para przeliczyła się. Chęć wychowywania dziecka okazała się dla niej w późniejszych latach bardziej niekorzystna niż sam fakt narodzin upragnionej pociechy.
W kilku częściach chciałbym przedstawić historię mojego przyjaciela (chciałby pozostać anonimowy). Każda część będzie swego rodzaju "rozdziałem" z jego życia.

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto