Wraz z kolegą zamierzamy organizować cykliczne spotkania dotyczące technologii tworzenia stron internetowych. Zaczęło się niewinnie - od pomysłu...

altalt


Pewnego dnia zadzwonił do mnie znajomy - Paweł. Rozmowa była krótka. Zapytał, czy jestem zainteresowany pomocą  w organizacji tego typu spotkań. Jako że sam z chęcią uczestniczyłbym w takich zebraniach, zgodziłem się. Następnego dnia spotkałem się z Pawłem i wszystko dokładnie omówiliśmy. Owe zloty będą wydarzeniami otwartymi. Oznacza to, że będzie mógł na nie przyjść każdy zapaleniec - byle tylko miał jakiekolwiek pojęcie o stronach internetowych. Zróżnicowany poziom umiejętności uczestników inicjować będzie interesujące dyskusje. Bardziej doświadczeni będą przygotowywać prelekcje na dane tematy. Istotą spotkań będzie głównie wymiana informacji, doświadczenia między uczestnikami.

Zagadnienia które zostaną poruszone:
- szkielet strony - czyli HTML5 stylizowany za pomocą kaskadowych arkuszy stylów (CSS),
- PHP - czyli tajniki programowania,
Jeśli znajdą się chętni, możemy też zahaczyć o JavaScript.

Podczas zajęć wspólnie będziemy tworzyć rozbudowany serwis - zupełnie od podstaw. Każdy z nas będzie miał w tym swój wkład. Będzie to cel WebAttack - bo tak nazwaliśmy tą organizację.

Podobne spotkania, takie jak np PHPCon organizowane są co roku w różnych miastach Polski. Nasze zjazdy będą lokalne. Odbywać się będą w Gnieżdżewie, gdzie już wynajęliśmy salę. Prawdopodobnie udostępniony zostanie nam również odpowiedni sprzęt, komputery. Zebrania odbywałyby się raz w miesiącu. Oczywiście wszystko jeszcze można ustalić.

Założeniem i celem spotkań WebAttack będzie poszerzanie wiedzy i zainteresowanie go tym tematem. Szczególnie zachęcamy ludzi, którzy chcą zacząć swoją przygodę z tworzeniem aplikacji webowych, oraz ludzi, którzy już w tym siedzą i posiadają jakieś umiejętności. To technologia, która tak naprawdę otacza nas dosłownie zewsząd...
Niestety, nic nie ruszy, jeśli nie znajdą się chętni. Nie musi być nas wielu. W grupie 6-10 osobowej już coś można zdziałać!

Jesteś zainteresowany/na? Masz jakieś pytania? Zapraszam do komentowania!

WebAttack - zaatakujmy sieć wspólnie! : )Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto