Czy są wśród nas ludzie, którzy nie lubią podróżować? Zapewne tak, ale wydaje mi się, że zdecydowana większość na propozycje jakiegoś "wypadu" odpowie zdecydowane "TAK".
Nie chciałbym wartosciować podróży krajowych i zagranicznych, bo jestem zdania, że nasz kraj jest piękny i ma nam bardzo wiele do zaoferowania, ale śmiem twierdzić, że większe wrażenie wywierają na nas wycieki zagraniczne. Dobrze, możecie powiedzieć, jaka jest różnica cenowa pomiędzy takimi podróżami? To prawda z reguły chęć wyjazdu za granicę naszej ojczyzny wiąże się z dużym wydatkiem, chciałbym wam jenak przedstawić rozwiązanie, które może nam te wyjazdy nieco ułatwią. Tym cudownym rozwiązaniem są... tanie linie lotnicze! Większość z was zapewne oczekiwała czegoś bardziej innowacyjnego, ale ilu z was latało takimi liniami? Mimo kampanii reklamowych dalej taki środek transportu nie jest zbytnio popularny.

Latanie samlotem kojarzy się nam z czymś wyjątkowo drogim i wiążącym się z dużymi formalnościami, a w cale tak nie musi być. Wydaje mi się nawet, że można taką formę przemieszczania nazwać młodzieżową. Ilu z nas nie chciałoby w ciągu jednego dnia polecieć do Londynu i wrócić? Tower of London ,Big Ben czy Pałac Buckingham kojarzą wam się raczej z nudnym zwiedzaniem niż z czymś interesującym? Zawsze pozostaje nam rzucić się w wir zakupów w bardzo dobrze wyposażonych londyńskich sklepach. Może Londyn to ostanie miejsce, w którym chcecie spędzić weekend? Nie ma problemu! Santiago Bernabeu w Madrycie? Mrożona kawa na ulicach Barcelony? Zwiedzanie Koloseum w Rzymie? Runda gondolą w Wenecji? Zwiedzanie mroźnych Oslo lub Sztokholmu? Nie ma problemu! To wszystko jest wykonalne przy w miarę skromnym budżecie ucznia LO.Oczywiście warunkiem jest odpowiednio wczesne rezerwowanie biletów, ale czy nie warto by zaplanować czegoś nowego na zbliżające się ferie zimowe? Mam nadzieje, że tym tekstem zachęciłem was do bliższego zapoznania się z tematem podróży, bo jak wiadomo każda podróż kształci człowieka.

HoolioGTi


Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto