Uwaga

Lack of access rights - File 'http:/merlin.pl/Uspieni_Lorenzo-Carcaterra,images_big,20,83-86868-54-6.jpg'

Lack of access rights - File 'http:/merlin.pl/Zakochany-bez-pamieci_Michel-Gondry,images_big,5,5902683991963.jpg'

Lack of access rights - File 'http:/www.filmbox.pl/images/filmy/plakat/67-41301fe43552ded89711c421671ebaa8.jpg'

Lack of access rights - File 'http:/filmowo.files.wordpress.com/2007/02/wpogonizaszczesciem.jpg'

Lack of access rights - File 'http:/www.otofotki.pl/img5/obrazki/klmn211509955y.jpg'

Lack of access rights - File 'http:/popcritics.com/movies/wp-content/uploads/2009/05/rain-man.jpg'

Lack of access rights - File 'http:/gfx.filmweb.pl/po/50/70/275070/7175730.3.jpg'

×

Uwaga

Lack of access rights - File 'http:/merlin.pl/Uspieni_Lorenzo-Carcaterra,images_big,20,83-86868-54-6.jpg'

Lack of access rights - File 'http:/merlin.pl/Zakochany-bez-pamieci_Michel-Gondry,images_big,5,5902683991963.jpg'

Lack of access rights - File 'http:/www.filmbox.pl/images/filmy/plakat/67-41301fe43552ded89711c421671ebaa8.jpg'

Lack of access rights - File 'http:/filmowo.files.wordpress.com/2007/02/wpogonizaszczesciem.jpg'

Lack of access rights - File 'http:/www.otofotki.pl/img5/obrazki/klmn211509955y.jpg'

Lack of access rights - File 'http:/popcritics.com/movies/wp-content/uploads/2009/05/rain-man.jpg'

Lack of access rights - File 'http:/gfx.filmweb.pl/po/50/70/275070/7175730.3.jpg'

        Nadszedł czas na najtrudniejszą dla mnie kategorię wśród filmów, które z zamiaru powinny widza wzruszyć i nieść przesłanie. Wszyscy doskonale wiemy, że rocznie wychodzi sporo takich obrazów, szczególnie niskobudżetowych. To sprawia, że przeciętny kinoman ma znikome szansę, by obejrzeć dzieło w roku jego produkcji. Nie jest również rozpieszczany, gdy film trafi do telewizji, gdyż wtedy znajduje się  on w czołówkach stacji cyfrowych lub programie Kocham Kino, który można obejrzeć o bardzo późnej porze w telewizji publicznej.  Nie wspominam tu  komercyjnych stacjach ogólnodostępnych, gdyż w nich nie ma żadnej przyjemności oglądania czegokolwiek, bo wszystko przerywane jest reklamami. Nic więc dziwnego, że szerzy się piractwo, bo umówmy się szczerze, dotyczy ono filmów słabych lub niedostępnych w Polsce. Na lepsze obrazy, które są ogólnodostępne, przeciętny Polak wybierze się do kina. Świadczy o tym choćby kolosalna widownia na seansach Avatara czy 2012. Może gdyby ceny biletów na mniej popularne filmy były niższe, to internauci zrezygnowaliby z nielegalnego ściągania. Myślę, że jest to pewne rozwiązane, ale jednak chyba nierealne. Niestety o widza się nie dba. Widz kupuje bilet, popcorn, ogląda reklamy i tym samym napędza koniunkturę, zapominając o tym, że jest wykorzystywany przez mega koncerny. Niestety, nie ma innego wyboru. Musi się na to zgodzić albo skorzystać z lewej furtki, jaką jest zasysanie filmów z Internetu.

          Odbiegłem troszkę od głównego tematu, więc pozostało mi jedno do zrobienia - przedstawić 10 najlepszych dramatów w historii kina w mojej opinii. 


źródło: carteles.astalaweb.netźródło: carteles.astalaweb.net   10. Simon Birch

   Wzruszająca opowieść o chłopcu, który mimo że jest niski wzrostem, to wielki  sercem. Zastanawia się on, czy jego życie i choroba ma jakiś głębszy sens.

   Film zdecydowanie niedoceniany, choć w głównych rolach grają Ashley Judd i Jim Carrey. "Simona Bircha" miałem przyjemność obejrzeć w TV Puls, wiec nie liczcie, że znajdzie się w ramówce popularnych telewizji.


źródło - merlin.plźródło - merlin.pl    9. Uśpieni

    Ten film trzeba obejrzeć choćby ze względu na obsadę. Brad Pitt, Robert De Niro, Kevin Bacon, Dustin Hoffman w jednym obrazie to nie lada gratka dla fanów dobrego kina.

  "Uśpieni" opowiadają o losach przyjaciół w obliczu tragedii i zemsty. Ich solidarności i dążenia do wymierzenia sprawiedliwości.


źródło -  i8.tinypic.comźródło - i8.tinypic.com    8. A.I. Sztuczna Inteligencja

    Świat ludzi pozbawionych uczuć. Świat ludzi zmieszany ze światem robotów, które odczuwają ludzkie emocje i uczucia, ale i tak pozostają jedynie robotami.

   Materialistyczne traktowanie człowieka jest wielkim problemem globu od wiek wieków. Czy da się go zwalczyć? Raczej nie, ale tępić należy każdy przejaw takiego zachowania.


źródło - merlin.plźródło - merlin.pl   7. Zakochany bez pamięci

    Co jest w stanie zrobić człowiek, który przeżył zawód miłosny? Nawet wymazać to uczucia i jego historię z pamięci.

   Ponownie na mojej liście znalazł się film z udziałem Jima Carrey'a, który po raz kolejny udowodnił, że ma talent nie tylko do ról komediowych.źródło - filmbox.plźródło - filmbox.pl     6. Zielona mila

     Historia więźnia, niesłusznie oskarżonego, obdarzonego nadnaturalnymi zdolnościami. Wreszcie więźnia, który zmienia życie strażników. Niestety jego dobroć jest również jego przekleństwem.

    Film na podstawie książki Stephena Kinga z Tomem Hanksem w roli głównej. Jest to jedno z jego najlepszych wcieleń aktorskich


źródło - filmowo.files.wordpress.comźródło - filmowo.files.wordpress.com    5. W pogoni za szczęściem

   "Nie pozwól, aby inni tobie wmówili, że czegoś nie potrafisz" - dla mnie ten film jest właśnie o tym, o ograniczeniach oraz niewierze innych w czyjeś umiejętności i możliwości.

   Film niedoceniany. Genialna rola Willa Smitha, któremu partnerował syn. Coś dla tych ludzi, którym nie wychodzi w życiu i którym się wmawia, że czegoś nie potrafią.

źródło - tinypic.comźródło - tinypic.com     4. Siła i honor

     Podobnie jak "W pogoni za szczęściem"  historia człowieka, któremu przyszło się zmierzyć z przeciwnościami losu oraz rasizmem w drodze do spełnienia marzeń.

   Nie tak dawno miałem okazję po raz kolejny oglądać ten film w telewizji i po  raz kolejny, czułem, że oglądam go pierwszy raz. Siła i honor to dwie wartości, które powinny towarzyszyć w życiu każdemu człowiekowi.

źródło - otofotki.plźródło - otofotki.pl    3. Siedem dusz

    Popełnienie złai budzi wyrzuty sumienia i chęć zadośćuczynienia. Tak jak u głównego bohatera "Siedmiu dusz", który zabił 7 osób w wypadku spowodowanym z jego winy i chce w jakiś sposób odkupić swoje winy.

    Dzieło twórców "W pogoni za szczęściem" z tym samym aktorem. Szkoda, że również niedoceniane.


źródło - popcritics.comźródło - popcritics.com     2. Rain Man

     Losy dwóch braci, które skrzyżowała śmierć jednego z rodziców. Kłopot, a może szczęście w tym, że jeden z nich jest chory, a może raczej ma dar. Film o miłości, o wykorzystywaniu ludzi i o ludzkich wyborach.

    Moim zdaniem najlepsza rola Toma Cruise'a oraz Dustina Hoffmana jaką widziałem. Film z przed przeszło 20 lat z ponad czasowymi problemami.


źródło  - filmweb.plźródło - filmweb.pl     1. Zabić wspomnienia

     Dla wielu z pewnością jest to zaskoczenie, bo nawet ten film nie jest popularny, choć gra w nim Adam Sandler. A nie jest popularny może ze względu na swoją świeżą tematykę, jaką są losy rodzin zmarłych w atakach terrorystycznych. Jednak "Zabić wspomnienia"  nie opowiada jedynie o tym. Mówi też o samotności człowieka oraz o tym, że z niektórymi problemami należy sobie samemu poradzić, bo są zbyt osobiste i krwawiące. Postać grana przez Sandlera ukazuje również, że nie zawsze zachowanie ludzi jest odzwierciedleniem ich myśli i uczuć.


Polecam również:

Najlepsze komedie

Najlepsze horrory

Najlepsze bajki


Nbi

   

   


Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto