... czyli kilka najciekawszych bestsellerów 2008 i 2009 roku.

Tym razem przygotowałam kilka tytułów, po które naprawdę warto sięgnąć. Trudnym zadaniem było wybranie tych najlepszych i najbardziej zajmujących książek, ale myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Hugh Laurie - "Sprzedawca broni"
Jest to powieść sensacyjna z dużą dawką humoru, autorstwa brytyjskiego komika, aktora grającgo głównego i tytułowego bohatera serialu "Doktor House". Fabuła trzyma w napięciu, ale potrafi również rozśmieszyć do łez. Świetny język, błyskotliwa narracja i rzucające na kolana żarty zapewniają dobrą zabawę. Książkę tę czyta się z zapartym tchem.

Wojciech Cejrowski - "Gringo wśród dzikich plemion"
To pełna przygód i zaskakujących zwrotów akcji książka polskiego dziennikarza i podróżnika. Autor wprowadza nas w odległy, tajemniczy i całkowicie obcy współczesnemu Europejczykowi świat indiańskich wierzeń i obyczajów. Pisana językiem prostym, ale jednocześnie bardzo mądrze i niezwykle humorystycznie. Jedynym minusem jest to, że po 264 stronach książka się kończy. ;-)

Paolo Coelho - "Brida"
Opowieść o młodej dziewczynie i jej duchowych poszukiwaniach. Coelho w swej powieści zabiera nas do tajemniczego świata, tak jakby do wnętrza nas samych. Po przeczytaniu jednej powieści autorstwa tego brazylijskiego pisarza, automatycznie sięga się po następne.

Basia Jasnyk - "Kaktus w sercu"

Okładka książki znana jest z serialu "Teraz albo nigdy". "Kaktus w sercu" to ciekawa opowieść o dziewczynie oszukanej i zranionej.  Idealna na jesienne wieczory.

Stephenie Meyer - "Intruz"
Powieść science-fiction, autorki słynnego cyklu pt. "Zmierzch".
Opowiada ona o Melanie, jednej z niewielu ocalałych ludzi, podczas inwazji tajemniczej cywilizacji. Fabuła jest bardzo rozbudowana i dość zawiła ale bardzo ciekawa.


Lubić czytanie - to znaczy godziny nudów, które człowiek miewa w życiu, zamieniać na godziny radości." Monteskiusz


Cytrynka


Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto