Jak powszechnie wiadomo matura jest kluczem do drzwi naszych marzeń związanych z przyszłością. Obierając cel, powinno się zbadać faktyczne możliwości. Oczywiste jest to, że każdy maturzysta chce napisać ten najważniejszy egzamin jak najlepiej. Przez ostatni rok przygotowań powtarzane przez wszystkich słowa: "do matury to Ty się ucz" w wielu przypadkach są rzucane na wiatr. Właśnie, w przypadkach. Na co należy zwrócić uwagę wybierając misję życiową?
 
Kto? Co? JA!
 
Każdy jest inny, dlatego trzeba rozważać nasze cele pod kątem swojej osoby. Mainstreamowe kierunki studiów jak i praca nie powinny mieszać w głowie. Wszystko jest skoncentrowane na naszych zainteresowaniach i umiejętnościach. To od nas zależy, gdzie postawimy pierwszy krok.
 
Kogo, czego mi brakuje?
 
Ideały nie istnieją! Analiza kompetencji nie zaszkodzi. Zawsze można się czegoś douczyć i zwiększyć szanse na powodzenie planów. Patrząc na interesującą nas pracę, wypadałoby znać wykształcenie, jakie jest nam potrzebne.
 
Komu, czemu mogę zaufać?
 
Przyjaciele, rodzina, znajomi mają na nas jakiś tam wpływ. Czy zdecydujemy się pójść w ślady członka rodziny czy znajomego będzie oddziaływało na nas do końca życia. Tylko my sami wiemy, co sprawia nam prawdziwą przyjemność, a co irytuje. Słuchając rad otoczenia, należy pamiętać o swoim własnym wewnętrznym głosie.
 
Kogo, co zignorować?
 
Reklamy są bezwzględne. Spotykamy je niemal na każdym kroku, ale to od nas zależy czy zaufamy słowom na billboardach czy opini publicznej, doświadczeniu ludzi. Stwierdzenie to wydaje się retoryczne, lecz czytając napisy zachęcające do wydawania pieniędzy właśnie tam,  rzadko kto je wyśmiewa. Są stworzone by kusić, nawet jeżeli ma to być totalny absurd.
 
Z kim, z czym iść swoją drogą?
 
Wybór osoby towarzyszącej w życiu codziennym jest jednym z najważniejszych. Wracając z pracy, zmęczony niczym Syzyf, żaden człowiek nie ma ochoty na kolejne problemy i frustracje. Raczej oczekujemy harmonii i spokoju. Dlatego należy przemyśleć oczekiwania dotyczące drugiej połówki. Jeżeli w ogóle chcemy wyjść z tej samotności czy raczej pozostać niezależnym.
 
O kim,o czym warto pomyśleć?
 
Kontakty i pieniądze od zawsze ułatwiają życie. Zatem dlaczego nie skorzytać z pewnego rodzaju przywilejów? Wszystko to co upraszcza dostęp do wiedzy, rozwijania się, jest jak najbardziej korzystne. Każdy ma inne możliwości, lecz nie wykorzystane okazje lubią się mścić!
 
O! Czas ucieka!
 
Matura niemiłosiernie się zbliża. Dla niektórych jest to ostatni moment na przebudzenie i bieg w lepszy start na mecie pierwszego poważnego etapu w życiu. Trzeba podnieść się z kolan i stawić czoła egzaminom! Powodzenia!

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto