Czy nie macie wrażenia, że czas przelatuje wam między palcami? Na czym tracimy najlepsze lata naszego życia i czy w ogóle wiemy, gdzie one przepadły? Czy chcemy wiedzieć lub czy mamy czas o tym pomyśleć?

Gdy rozmawiam z rodzicami na temat ich życia w liceum, słyszę masę naprawdę ciekawych, śmiesznych sytuacji, które pomimo upływu lat nadal bawią i bardzo miło się do nich wraca. Zaczynam wtedy snuć refleksje nad tym, co ja będę opowiadał swoim dzieciom. Rodzice zawsze wspominali, że na przerwach rozmawiali z rówieśnikami, grali w karty czy klasy. A ja co robię? Przechodzę się po korytarzach mojej pięknej szkoły i widzę ludzi, którzy wpatrzeni są w mały pięciocalowy świecący ekranik umilający im każdą minutę, przerwę, godzinę...

Uświadamiam sobie, że ja będę mógł chwalić się dzieciom tym, jaką rangę w Cssie czy ile to killi w Lol͛u zdobyłem. Ciekawe czy one będą mnie w ogóle słuchały, czy raczej zapatrzone w ten gadżet będą w innym świecie.

Czasem chciałbym przenieść się w czasie kilkanaście lat wstecz. Ostatnio słyszałem krótką, ale bardzo dobrze podsumowującą obecny temat historyjkę. Moja przyjaciółka opowiadała, że wracała SKM-ką ze szkoły i naprzeciwko niej siedziała dwójka starszych ludzi, a obok niej jakiś przystojny, młody chłopak. Starsi ludzie całą drogę z Gdyni Głównej do Redy byli zajęci rozmową na przeróżne tematy, natomiast ona i ów chłopak nie odezwali się do siebie ani słowem. Oboje mieli słuchawki na uszach i przeglądali jakieś głupoty, chyba dla zabicia czasu. Była potem strasznie wkurzona, że nie odezwała się do niego, bo przecież ten przystojniak mógłby być jej miłością życia.

Ludzie coraz częściej zapominają o sobie, chodzą wpatrzeni w ekran swojego smartfona, który jest dla nich całym światem. Czasem widać jak po dzwonku na przerwę wychodzi klasa i co druga osoba jest z bezgraniczną miłością wpatrzona w swój zabijacz czasu. Jak to mówi moja nauczycielka "w dzisiejszych czasach telefon nie jest dodatkiem do ciebie, to ty nim jesteś

Kacper

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto