Deszcz, szarość, chłód i zmęczenie to tylko niektóre "uroki" jesieni, które wprawiają nas w niezbyt dobry nastrój. Niestety, jesień jest dość smutną i dołującą porą (nie bez przyczyny jest to miesiąc wzmożonych samobójstw). Wiele osób cierpi na jesienną chandrę, czyli brak chęci do życia, zmęczenie, brak witalności i pogody ducha. Ten stan jest niestety bardzo niekorzystny dla naszego życia społecznego, jak i samopoczucia, myślę że nikt nie chce być upominany przez nauczyciela czy szefa za brak zaangażowania i zainteresowania. Ja sama "choruję" na tę przypadłość, jednak mam dla Was dobrą wiadomość! Są sposoby, aby normalnie funkcjonować jesienią.

 Pierwszym i moim ulubionym spodobem są słodycze, szczególnie czekolada. No kto nie lubi czekolady? Myślę, że wielbicieli czekolady nie brakuje, a jesienią jej sobie nie odmawiajcie!  Dostarczy ona wam do życia wiele przyjemności, szczęścia i co najważniejsze - chęci do życia! Oczywiście radzę jeść również warzywa i owoce i nie ograniczać się tylko do słodyczy.  Uwielbiam w czasie jesiennych długich wieczorów zamknąć się w pokoju, zapalić ulubione świeczki zapachowe, popijać ciepłą pomarańczową herbatę i czytać książki lub oglądać filmy czy seriale. Uważam, że jesień to właśnie idealna pora na właśnie taką formę spędzania czasu.

Lubię w tej porze roku otaczać się kolorami, mimo tego,że lubię ubierać się w  ciemne odcienie, to staram się w pokoju mieć kolorowo i zwracam uwagę na to, by chociaż jakieś małe akcesoria i detale emanowaly ciepłymi barwami, uwierzcie - to wiele daje.  Ja najbardziej w tej jesiennej depresji nie lubię tego,że nie mam chęci kompletnie na naukę, poranne wstawianie i przebywanie w szkole. Prawda jest taka, że czasem na tym ucierpię, bo nie nadążam za nauczycielem czy zapomnę zanotować ważne terminy sprawdzianów lub ważne informacje.  Ale pamiętajcie na wszystko jest sposób! Ten cały stan siedzi w naszej głowie, wystarczy, że będziemy widzieć świat w jasnych kolorach i będziemy myśleć pozytywnie i żadna jesień nam nie straszna (i obowiązkowo czekolada!)

Przeżyjemy to razem :) :)

:)

Życzę wam powodzenia!

                                                     

Inne artykuły tego Autora

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto