Uwaga debiut na Wspaku

Co robicie, kiedy czujecie się okropnie i bardzo chcecie się komuś wygadać? Najepiej "nawrzucać" osobie, przez którą się tak męczycie, ale z drugiej strony uznajecie, że nie jest tego warta. Cóż... moja przyjaciółka pisze listy, których nigdy nie wysyła... Ja natomiast nie lubię mówić sama do siebie. Wolę, żeby ktoś usłyszał o moich rozmyśleniach. I tym sposobem powstał pomysł na ten artykuł.

 

Niech ktoś mi wytłumaczy, jak można być z kimś naprawdę blisko i nagle ni z tego ni z owego po prostu przestać się znać? Albo raczej usilnie udawać, że nigdy się nie znało i nie móc powiedzieć nawet głupiego "cześć", gdy mijamy się na szkolnym korytarzu. Dla mnie to jest po prostu oznaka braku dobrego wychowania i świadczy  również o inteligencji danej osoby. Okej, rozumiem, można być złym, smutnym albo zranionym, bo bądźmy szczerzy, koniec jakiejś relacji, nieważne, że wiadome było, że kiedyś nadejdzie i tak przyjemnym doświadczeniem nie jest. Ale ludzie! Nie jesteśmy w podstawówce, więc też nie zachowujmy się tak, jakbyśmy jeszcze do niej uczęszczali.

Pomijając fakt, że z dnia na dzień się nie znacie, zamiast powiedzieć Ci co o Tobie myśli prosto w twarz, obraża Cię, jaki to byłeś okropny i czego to nie zrobiłeś złego i jak w ogóle z Tobą tyle wytrzymał. Gdyby tylko to! Jak już decyduje Ci się to "powiedzieć", to znowóż nie może tego zrobić w sposób cywilizowany, tylko napisze do Ciebie w wiadomości, co to o Tobie myśli. Czy to naprawdę takie trudne mówić szczerze?


Potem to już z górki: "nie chcę być sam/a, znajdę sobie kogoś innego". Dochodzisz do wniosku, że jak nie ta to inna - bardzo dobre spostrzeżenie, szkoda, że troszkę nadinterpretowane. Bo można być na kogoś złym i chcieć się w jakiś sposób nawet zemścić, ale zastępowanie jednej osoby inną wcale nie jest dobrym rozwiązaniem, a tym bardziej nie w tak krótkim czasie. Nie da się tak po prostu wymienić przyjaciela czy dziewczyny/chłopaka, według naszego przekonania na "lepszy" model. Nie można od tak stworzyć nowej relacji. Żeby znowu zdobyć kogoś bliskiego naszemu sercu, potrzeba czasu, trzeba najpierw "oswoić" naszego przyszłego przyjaciela. Przecież nie podchodzimy do nikogo i nie mówimy: "Cześć, lubie Cię , będziemy przyjaciółmi?" albo: "Cześć jesteś w miarę ładna i się mną interesujesz, chcesz ze mną chodzić?". To żałosne, jak ktoś po stracie najbliższych osób, bez których nie mógł się niegdyś obejść, po dwóch tygodniach zastępuje ich kimś nowym, kogo prawie nie zna. Rozumiem, można mieć nowych znajomych, ale w ciągu dwóch tygodni zwykły znajomy nie może stać się przyjacielem lub ukochanym. Takie podejście jest idiotyczne, a w szczególnośći stanowisko właśnie tego "nowego przyjaciela", który naprawdę głupio wierzy w to, że stworzy coś wielkiego, w sytuacji gdy jest po prostu kołem ratunkowym.


Na zakończenie, gdy taka osoba już znalazła kogoś na nasze zastępstwo, chełpi się tym i jeszcze raz próbuje nas obrazić i pokazać, że jest lepsza i szybciej sobie poradziła (robi to oczywiście przez internet). Bardzo wyraźnie widać, że chce sobie podbudować swoje już i tak za duże ego i ubliżyć swojemu byłemu przyjacielowi, z którym przestał normalnie rozmawiać, bo.. właściwie dlaczego? Sam już nie wie. Tęskni, ale ma za dużą dumę, żeby się do tego przyznać i idzie dalej w zaparte. Natomiast kiedy skończą mu się pomysły na obrażenie Cię, ma do Ciebie pretensje o to, dlaczego to Ty nie dasz mu spokoju i wtedy możesz mu grzecznie przypomnieć, że nic do niego nie masz, że to on na Ciebie naskakuje, a Ty tylko odpowiadasz pięknym za nadobne.. W takiej chwili dostrzegasz, że to dobrze, że ta znajomość się skończyła, bo ta właśnie niegdyś bliska Ci osoba pokazała Ci w końcu swoje prawdziwe oblicze i cieszysz się, że mimo tęsknoty za przeszłością wyszełdłeś z tego toksycznego towarzystwa.


                                                                                                                                                            aetessea

Inne artykuły tego Autora

Komentarze   
0 # xyz 2015-10-05 22:09
Gratuluję debiutu! Obserwowanie relacji międzyludzkich pomoże Ci znaleźć ciekawe tematy na artykuły. Powodzenia i czekam na więcej :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz
Dodając komentarz, zezwalasz na przetwarzanie danych osobowych. W każdej chwili możesz poprosić Administratora o usunięcie komentarza/komentarzy.

13
+13
Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto