Uwaga: debiut na Wspaku

W ciągu tygodnia nie mamy czasu na przemyślenia. Ciągłe zajęcia w szkole, mnóstwo prac domowych, nauki czy treningów. Jesteśmy wiecznie zabiegani a wszechobecny hałas zagłusza nasze myśli. Kiedyś jednak nadchodzi taki moment, kiedy możemy odpocząć, usiąść w ciszy i pomyśleć...

Moje myśli ostatnimi czasy nieprzerwanie krążą wokół przyjaciół. A raczej osób, które nimi były. Niegdyś inteligentni, wartościowi ludzie z marzeniami i planami na przyszłość. Kim stali się teraz? Na pewno nie są już tymi samymi osobami, których (jak mi się zdawało) znałam, i na których mi zależało.

Zmienianie się pod wpływem środowiska jest dla mnie objawem niedojrzałości. Brak umiejętności zachowania własnej osobowości i desperacka chęć zaistnienia w grupie doprowadza większość nastolatków do upadku. Przeświadczenie, że alkohol, papierosy i narkotyki to najlepsza droga, by pokazać swoją "dorosłość" wywołuje współczucie. O zgrozo! Na własne oczy widzę, jak bardzo ten problem się pogłębia, zabierając ze sobą kolejnych młodych ludzi, w tym moich przyjaciół. W takiej sytuacji chęć pomocy na nic się nie zdaje. Osoby te są święcie przekonane, że to co robią, jest w pełni normalne i bezpieczne - przecież są bardzo dorośli. Halo, ktoś wyprowadzi ich z błędu?!

Co więc można zrobić? Niestety, chyba nic. Pozostaje nam jedynie patrzeć, jak ciemna strona pożera naszych przyjaciół i głęboko wierzyć, że to wszystko jest tylko chwilowe. Wierzyć, że pewnego dnia przyjdzie im zatrzymać się i pomyśleć nad swoim postępowaniem. Wierzyć, że wrócą osoby, których z dumą nazywaliśmy przyjaciółmi. Wierzyć, że znów staną się osobami, które na pierwszym miejscu stawiają swoje marzenia i plany, a nie ostentacyjne pokazywanie swojego jakże dorosłego postępowania na każdym możliwym portalu społecznościowym. Tak więc, drodzy przyjaciele, znajdźcie chwilę pomiędzy jedną imprezą a drugą i zastanówcie się, co tak naprawdę liczy się w życiu.

 

Azathra

Inne artykuły tego Autora

18
+16
2
Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto