pozegnanie klas3pozegnanie klas3Dziś odbyło się zakończenie klas trzecich. Matura przed nimi, ale są już absolwentami naszego ogólniaka. Pełna radość! Po czterech pierwszych lekcjach cała szkoła spotkała się na hali sportowej, by pożegnać tegorocznych maturzystów.

 

W tym roku całą uroczystość obserwowałam z trochę innej perspektywy. Z przodu miałam widok na całą panoramę hali i kiedy stałam tak bezczynnie, a moje nogi i plecy wołały o pomoc po 40 minutach unieruchomienia, zaczęłam się zastanawiać.

Zdałam sobie sprawę z tego, że za rok to ja będę kończyć liceum. Że nigdy więcej nie usiądę w „żeromskiej” ławeczce. Że nigdy nie będę nielegalnie podziwiać pejzażu za oknem. Nigdy nie skoczę z najlepszą przyjaciółką do toalety - żadna dziewczyna przenigdy nie pójdzie tam sama. Nigdy nie będę marudzić, że w następnym tygodniu cztery sprawdziany, a na polski trzeba Wyspiańskiego przeczytać. Nie będę wyć, bo dostałam 2- z matematyki. Nigdy. Nie będzie tej beztroskiej sielanki i wstawania o 9, bo pierwszą lekcję zaczynam przed 11. Istne vanitas vanitatum…

Wiecie co zrobiło na mnie największe wrażenie? Podczas rozdawania świadectw z wyróżnieniem, pan dyrektor prosił o to, aby absolwenci podeszli wraz ze swoimi rodzicami. Po wyczytaniu nazwiska jednej z uczennic, wstał dumny tata i udał się na środek hali po to, aby pogratulować córeczce i uścisnąć dłoń dyrekcji. Najwspanialsze jednak było to, co wydarzyło się chwilę później. Mianowicie, dumny tata wrócił na miejsce i ze wzruszenia zaczął płakać. Jakie to było piękne! Rozczuliło mnie to kompletnie i chyba ten obraz zostanie ze mną co najmniej do następnego kwietnia. Takiej dawki motywacji nie otrzymałam chyba nigdy. Na samą myśl, że moi rodzice będą ze mnie dumni, mam ochotę przeczytać jeszcze raz „Pana Tadeusza”. Przysięgam!

Nie wiem, czy to infantylne. Może jest to śmieszne, ale autentycznie za rok chciałabym zobaczyć takie same łzy wzruszenia w oczach mojej mamy. Tak niewiele potrzeba, aby odwdzięczyć się naszym kochanym rodzicom za to, że są zawsze i robią wszystko, aby niczego nam nie brakowało. 


3
+3
Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto