Obraz Arek Socha z Pixabay Czy pandemia ma swoje plusy?

Moim zdaniem tak. Nawet w tak ciężkiej chwili jak pandemia trzeba szukać pozytywów. Jakich? Postaram się podać listę rzeczy, którymi można się zająć w czasie kwarantanny i jakieś plusy całej tej sytuacji.

1.Relacje rodzinne

Siedząc w domu pod kwarantanną, całymi dniami będąc zamkniętym we własnym habitacie nie trudno jest o nudę. Spotkanie się ze znajomymi niesie za sobą ryzyko zarażenia się groźnym wirusem, więc co nam pozostaje? Rodzina. To ona może okazać się tą dzienną dawką stosunków międzyludzkich. Jest to idealny czas do podbudowania relacji czy to z rodzicami, czy to z rodzeństwem. Gry planszowe, wspólne rozmowy, spacery z psem, praca w ogrodzie. Wszystko to, na co nie mieliśmy wcześniej czasu, możemy teraz zrobić dzięki sporej ilości czasu, a niewieloma możliwościami jego zagospodarowania. Sam przyznam, że trochę zaniedbałem relację ze swoimi bliskimi, jednak dzięki całej tej sytuacji nasze stosunki się polepszyły.

2.Rozwijanie zainteresowań

Czasu jest dużo, możliwości jego zagospodarowania mało, a nuda pewnie niejednemu z nas doskwiera w tym czasie. Co zrobić? Można dokształcić się w lubianych przez siebie dziedzinach, rozwijać swoje zainteresowania lub spędzić czas na swoim hobby (jeżeli jest taka możliwość). Dzięki udostępnieniu za darmo przez różne "biblioteki internetowe" czy czasopisma  swoich archiwów mamy możliwość dokształcenia się w tym, co nas ciekawi. Jest to też czas, w któym możemy odświerzyć dawne hobby, na które wcześniej nie mieliśmy czasu lub znalezienie sobie nowego zajęcia w domu.

3.Książki

Może jest to część wcześniejszego punktu, ale zatrzymam się przy nich na chwilę. Czy to lektury czy po prostu książki, które nas interesują, jest to idealny moment na ich przeczytanie. Siedząc cały czas w domu w życie wchodzi pewna monotonia. Lektura dobrej książki może być genialnym pomysłem na oderwanie się od tej szarej rzeczywistośći. Poza tym warto to zrobić choćby po to, żeby lepiej napisać maturę z języka polskiego :)

4.Nadrabianie seriali

Kolejny sposób na zabicie czasu. Często odkładamy polecane nam przez znajomych na później. Te się nawarstwiają, a my mamy problem z wyborem, czy obejrzeć coś na czasie czy wybrać zarekomendowany serial. Teraz jest czas i na jedno i na drugie. Trzeba pamietać o tym, że tak lubiane przez niektórych spędzanie wolnego czasu również może przydać się na maturze. Wiele produkcji niesie w sobie jakieś nauki i nie jest tylko sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu.

5.Porządki

Może jest to czas, aby przejrzeć swoje rzeczy i zrobić z nimi porządek, wyrzucić lub oddać komuś przedmioty, których już nie używamy, przejrzeć szafę? Na to wszystko jest czas, a wprowadzenie "nowego porządku" może poprawić nam humor, dając nam satysfakcję z zrobienia czegoś porzytecznego.

Podsumowując

Jest to kolejna lista propozycji "Co robić podczas kwarantanny" i próba pokazania, że w tym wszystkim jest trochę pozytywnych aspektów. Jednak wolny czas ma swoje plusy jaki i minusy, dlatego warto coś zrobić, aby nie nudzić się w tym czasie, a zająć się czymś wartościowym i nie załamywać się w tych trudnych chwilach. 

Życzę zdrowia !

 

 

Inne artykuły tego Autora

Komentarze   
+2 # parufka z kieczupę 2020-03-22 17:54
Moim zdaniem warto omówić jeszcze kwestie konsumpcjonizmu. Pandemia jest dość ciekawym zjawiskiem nie tylko dla przedsiębiorców- bo z jednej strony pokazała, że warto mieć oszczędności, czy rezerwy ale okiem szarego człowieka ukazała jak można żyć nie jedząc "na mieście", nie pijąc piwa, wina, kawy w barze czy ulubionej knajpce/kawiarni.
Dla jednych jest momentem, w którym zaczynamy poznawać rodzinę (tu statystycy mówią o większej liczbie wniosków rozwodowych w przyszłym kwartale- ciekawa jestem wyników).
Dla innych to osłabienie relacji z bliskimi, przyjaciółmi i poznawaniem nowych ludzi w ogóle. Ciekawe zjawiska społeczne się dzieją.

aaaa odnośnie 5 pozycji- oklepane niestety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Wiktoria XX 2020-03-22 13:13
Całkowicie zgadzam się z pomysłami na zabicie czasu w tym nietypowym okresie. Pragnę dodać, że z własnych doświadczeń zauważyłam: gdy jestem produktywna danego dnia, czas mija znacznie szybciej, niż w przypadku kiedy nie robię nic konkretnego. Warto, więc pisać sobie z rana plan, którego będziemy się ściśle trzymać, a czas minie w mgnieniu oka ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz
Dodając komentarz, zezwalasz na przetwarzanie danych osobowych. W każdej chwili możesz poprosić Administratora o usunięcie komentarza/komentarzy.


Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto