Niedawno rozpoczęliśmy kolejny rok naszego życia. Z tego powodu wielu z nas postanawia zmienić je w mniejszym lub większym stopniu, wprowadzając do niego postanowienia noworoczne. Każdy z nas może postawić sobie zupelnie inny cel, najważniejsze by wytrwale do niego dążyć. Dla niektórych może być to motywacja do zmiany nawyków żywieniowych, dla jeszcze innych przykładna nauka, lecz moim zdaniem powinniśmy skupić się także na tym, aby stawać się coraz lepszymi osobami. W związku z tym powinniśmy zwrócić uwagę na potrzeby innych ludzi, ale także zwierząt, bo te małe istoty tak samo jak my potrzebują czułości i opieki. 

Jednym z miejsc, do których można się udać w celu pomocy naszym małym przyjaciołom jest ,,Ciapkowo", czyli schronisko dla bezdomnych zwierząt na terenie Gdyni. Jak widać, wcale nie trzeba daleko szukać.

Oczywiście wiadomo, że nie każdy z nas ma możliwość przygarnięcia pod swoje skrzydła takiego zwierzaka, ale mimo to możemy wykonać tam mnóstwo dobrych uczynków. Uwierzcie, że samo wyprowadzenie psów na spacer, da im mnóstwo radości, a wam samym zrobi się cieplej na sercu. Można również zakupić karmę, obroże, koce, środki myjące i dezynfekujące, bądź inne niezbędne rzeczy do pielęgnacji zwierzaków. Jednak jeśli nie wiemy, co moglibyśmy zakupić, aby wspomóc czworonogów, możemy wpłacić pieniądze na konto schroniska. Każda pomóc jest na wagę złota. 

Niepodważalnie przebywanie ze zwierzętami ma dobroczynny wpływ na ludzi. Zwierzęta to wspaniali przyjaciele, którym możemy powierzyć swoje największe sekrety i mimo że nie potrafią mówić, to czujemy się przy nich rozumiani. 

Jestem niezmiernie szczęśliwa, że na świecie żyją ludzie, którzy dbają o te słabsze od nas istoty, które bez ludzkiej pomocy nie dałyby sobie rady. 
Z całego serca zachęcam Was do dzielenia się dobrem i jestem przekonana, że całe ciepło jakie oferujemy zwierzakom, zostanie przez nich odwzajemnione. 

Komentarze   
0 # Wiktoria XX 2020-03-22 14:54
Bardzo się cieszę, że w naszej szkole są tak wrażliwe na losy zwierzaków osoby jak autorka tego artykułu. Czworonożni przyjaciele ze schroniska są gotowi pokochać osobę, która zdecyduje się na ich adopcję. Jestem pewna, że psiaki, które były dawniej niekochane będą bardzo doceniały najmniejsze okazanie im bliskości i miłości. Warto pomóc im w taki sposób i jeśli mamy warunki, przygarnąć do siebie zwierzątko ze schroniska. Pozdrawiam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Julia Sz 2020-03-15 15:10
Super artykuł!
Zachęcam do pomocy w schroniskach. Sama czasem tam jeżdżę. Nie trzeba do niczego się zobowiązywać, a ludzie i oczywiście czworonogi są wdzięczne. Mówi się, że zwierzaki nie mają uczuć, ale ja patrząc w ich oczy widzę szczęście. Bądźmy jego powodem :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Artur.O. 2020-02-22 22:58
Dobrze,że zauważyłaś problem bezdomnych zwierząt. W gimnazjum często odwiedzaliśmy ,,Ciapkowo''. Czuje się tam jak niekochane, skrzywdzone zwierzęta proszą człowieka o odrobinę ciepła i czułości. Obecnie modne jest posiadanie psów drogich, rasowych, a zwykły kundel ze schroniska może także okazać się wspaniałym przyjacielem.
Twój artykuł jest reklamą schroniska dla zwierząt wGdyni.
Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz
Dodając komentarz, zezwalasz na przetwarzanie danych osobowych. W każdej chwili możesz poprosić Administratora o usunięcie komentarza/komentarzy.


Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto