IMG 20200107 213245 436

"Nick to nie imię, świat to nie Matrix, życie to nie gra. Nie daj się wylogować"
Żyjemy w czasach, w których coraz trudniej zaufać, a pieniądz ma większą wartość niż życie ludzkie.

Tkwimy uwiązani w grze, w której nikt nie pyta, czy chcemy grać czy nie, często nie mamy wyboru. Błędnym myśleniem jest, że jak nie zagrasz, to przegrasz, ale tak naprawdę tkwiąc w tej grze sterowanej przez ludzi, którzy mają większą władzę niż zwykły obywatel, przegrywamy, bo to nie człowiek ustala zasady, a szeroko pojęte "życie". Zapędziliśmy się gdzieś w swoich działaniach i gdy nie zwolnimy, trafimy do ślepej uliczki bez wyjścia, bez powrotu, gdyż palimy za sobą wszystkie mosty. Każdy zamyka się we własnej "twierdzy" i jako król własnego życia dba tylko o swoje interesy. Niestety, nienawiść wypiera czasem chęć pomocy, ale nie dlatego, że "z zasady" jesteśmy źli, tylko po prostu wszędzie doszukujemy się podstępu, przez co nie ufamy. Nie wszystko bywa łatwe i wydaje się czarno-białe na pierwszy rzut oka.

Jeśli cała nadzieja zniknie i szanse na "powrót" przelecą nam przed nosem, to trzeba będzie pogodzić się z porażką, tylko co dalej? Wiadomo że wtedy koniec będzie nieunikniony, może warto chociaż w tych ostatnich chwilach zachować się ludzko i z godnością. Wtedy każdy będzie taki sam, czyli "przegrany", obdarty ze zbroi honoru, pychy, egoizmu i chęci wygranej. Stanie "nagi" i uświadomi sobie, że to już koniec.

A więc co my możemy dać drugiemu człowiekowi?

W tych trudnych czasach po prostu wystarczy dać komuś możliwość poznania siebie, bez kłamstw, jak nauczyło nas życie, po prostu przeżyjmy z kimś te dobre i złe chwile, wielkie chwile euforii, jak i bolesne upadki, a gdy pojawi się "ściana" zburzmy ją i zbudujmy most. Przede wszystkim nie zadawajmy bólu i bądźmy ludźmi.

 

Inne artykuły tego Autora

Komentarze   
0 # Julia Sz 2020-03-15 15:24
Czas leci a nienawiść i chytrość się zwiększają. Chyba zanika człowieczeństwo. Co chcemy tym uzyskać? Szanujmy swój czas i przeżyjmy życie jak najlepiej, nie próbujmy eliminować tych co znaleźli się na naszej drodze, możemy ją przejść razem w zgodzie, prawda?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Kaiser Martin 2020-02-16 21:21
"Przede wszystkim nie zadawajmy bólu i bądźmy ludźmi." Piękna sentencja, lecz jest jedna rzecz, która ją w mojej opinii wypacza. Otóż chodzi mi o ostatnie słowo, które powoduje, że cały przekaz (tego zdania) traci swój sens. Człowiek jako człowiek jest zwierzęciem, dziełem brutalnej natury, której nie obce są pojęcia jak ból i cierpienie, wręcz przeciwnie, są jej narzędziami do "upiększania" siebie samej. "Człowiekiem jestem i nic co LUDZKIE, nie jest mi obce". Terencjusz chciał nam wskazać, że mimo wszystko różnimy się od zwierząt przez cechy takie jak chociażby wrażliwość, empatia czy nawet lenistwo, dlatego słowo "ludźmi" zamieniłbym na "ludzcy", bądź "człowieczy", ale cytując jeszcze raz Terencjusza - "Ile ludzi, tyle zdań." (:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # autor 2020-02-27 11:10
Dziękuję za komentarz,każdy ma prawo pisać co myśli i czuje.Wielkie dzięki,pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Bigger Brother 2020-02-10 00:20
Bardzo ciekawa praca. Polecam obejrzeć film pt. "Ready player one" ponieważ ukazuje on życie w przyszłości w której zawładnęła światem wirtualna rzeczywistość. Wydaję mi się że ta praca jest trochę oparta na dziele wymienionym wyżej. Praca bardzo dobra, opowiada o problemach dzisiejszej młodzieży i nie tylko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # autor 2020-02-27 11:05
Dziękuję za wspaniałą recenzję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz
Dodając komentarz, zezwalasz na przetwarzanie danych osobowych. W każdej chwili możesz poprosić Administratora o usunięcie komentarza/komentarzy.


Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto