morsyDrodzy czytelnicy, mam dla Was idealną propozycję, aby zacząć dbać o siebie w niecodzienny sposób! Jędrna skóra! Zahartowany organizm! Szybsza regeneracja mięśni po wysiłku fizycznym! Mniejszy cellulit! Zrzucenie niechcianych kilogramów! Poprawa humoru! Dobrze brzmi, prawda? Receptą na to wszystko jest MORSOWANIE! Teraz pewnie nasuwa Ci się myśl -" To wariactwo! To nie dla mnie!" A właśnie mylisz się! Wystarczy się przekonać.
 
morsyAle do rzeczy, dlaczego morsy, czyli ludzie lubiący ten typ sportu, wchodzą do tak zimnej wody z uśmiechem kiedy większość ludzi odmówi nawet umycia rąk w takiej temperaturze? Zimna woda uszczęśliwia! Tak! Brzmi dziwnie, ale tak jest. W pierwszej chwili po wejściu do zimnej wody odczuwasz niechciany dyskomfort. Potem organizm wypełnia ogromna fala przyjemności! Uwalniają się hormony szczęścia. Lodowata woda powoduje odprężenie i relaks. Jest to sposób na szczęście, a w dodatku to nic nie kosztuje. Daleko przykładów takich wariatów nie trzeba szukać. ;) Moja rodzina jest dowodem na to, że radość płynie z zimna. Po powrocie do domu trzęsąc się i grając zębami śmieją się, a dobry humor nie opuszcza ich do końca dnia.
 
 
 

morsy

Aby czuć się bezpiecznie i faktycznie poczuć się dobrze warto iść z kimś, a nie w pojedynkę. U nas na Pomorzu jak i w całej Polsce istnieje wiele grup zorganizowanych, którzy umawiają się na wspólne szaleństwo. Warto podłączyć się do którejś z grup, by mogli dać odpowiednie wskazówki dla osoby początkującej i samemu zaobserwować różne techniki morsowania oraz odczuć ten wesoły klimat. :)
 
 
To, że lubisz ciepło to nie żadna wymówka! Ludzie przyzwyczajeni są do wygody a morsowanie to wyjście poza ten komfort i odczucie naprawdę czegoś wspaniałego. A skoro lubisz ciepło to ciepły grzejnik, lub podgrzewane siedzenie w aucie będzie na Ciebie czekało. To nie zając, nie ucieknie. Natomiast zima, która właśnie służy temu sportu, przeminie.
D.J.
Komentarze   
0 # Wiktoria XX 2020-03-22 13:24
Morsowanie to super sposób na wyjście ze swojej strefy komfortu! Jesteśmy przyzwyczajeni do ciepłego koca i ogrzewania rąk gorącym kubkiem herbaty podczas oglądania seriali, czy czytania książki, a ten sposób aktywności fizycznej wykracza poza nasze domowe ciepło i pozwala doświadczyć czegoś całkiem nowego. Warto spróbować!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Martyna 2020-02-28 19:38
Bardzo zachęcający artykuł. Myślałam kiedyś by spróbować,jednak temperatura i brak towarzystwa mnie odrzucała. Może jednak warto zaryzykować i oddać się tej euforii opisanej w tekście. ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Oscar 2020-02-11 20:57
Lekarze porównują morsowanie do krioterapii. Lodowate kąpiele pomagają niektórym osobom pozbyć się bólu stawów, uśmierzają ból i dają poczucie większej swobody, lekkości, radości. To też sposób na młody wygląd – zimna woda świetnie „konserwuje”, dodaje energii, powoduje, że skóra jest lepiej ukrwiona i jędrna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Artur.O. 2020-02-09 20:35
Szalony,trochę ekstemalny sposób spędzania wolnego czasu.Zawsze podziwiałem miłośników morsowania.Utożsamiałem ich z ludźmi odważnymi,zdrowymi,zrelaksowanymi i radosnymi. Artykuł jest potwierdzeniem moich spostrzeżeń oraz zachętą do wzięcia udziału w tym "wariactwie".Bałtyk o tej porze roku jest piękny!!! Korzystajmy "to nic nie koszatuje".
Gratuluję artykułu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz
Dodając komentarz, zezwalasz na przetwarzanie danych osobowych. W każdej chwili możesz poprosić Administratora o usunięcie komentarza/komentarzy.


Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto