katedraMyślicie, że poznaliście już wszystkie zimowe atrakcje? A czy kiedykolwiek widzieliście tak imponujące rzeźby lodowe?

 Już po raz siódmy na Słowacji, a dokładniej na Hrebienku, została udostępniona Tatrzańska Świątynia Lodowa. Kopuła chroniąca lodowe dzieła ma aż 25 metrów średnicy, a do przygotowania tej niezwykłej budowli, tzw. „bohaterki sezonu 2019/2020" wykorzystano 1880 bloków lodu o łącznej masie ponad 225 ton.

W tym roku inspiracją dla zespołu litewskich, słowackich, czeskich, niemieckich, jak i polskich rzeźbiarzy była paryska Katedra Notre-Dame, która została bardzo poważnie zniszczona w pożarze 15 kwietnia 2019 r. Jest to niewątpliwie wyjątkowa i spektakularna atrakcja, która przeniesie Was do świata baśni, a magia lodu, światła i precyzji detali na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Obok głównej atrakcji znajduje się też kilka innych zjawiskowych rzeźb zapierających dech w piersi. Wspaniały efekt połączenia rzeźb z lodu i szkła uzupełnia oświetlenie, stwarzające niepowtarzalny klimat.

Jeżeli chcielibyście na własne oczy zobaczyć te zachwycające atrakcje, jest to możliwe codziennie w godzinach od 9:00 do 16:15 do kwietnia 2020r.

 

Inne artykuły tego Autora

Komentarze   
0 # Wiktoria XX 2020-03-22 13:44
Bardzo fajna alternatywa dla drewnianych, czy też metalowych rzeźb! Wygląda to naprawdę imponująco i jest przyjazne środowisku :) Warto odwiedzić to miejsce, ponieważ jest jedyne w swoim rodzaju i wykracza poza normy do jakich przywykliśmy jako koneserzy sztuki. Wielka szkoda, że nie ma sposobu, by takie rzeźby przetrwały z nami dłużej niż pozwala im na to temperatura.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Angelika 2020-02-06 22:17
Powyższy artykuł bardzo mnie zaciekawił, nawet nie wiedziałam, że takie cuda sztuki istnieją i odbierają dech w piersiach. Fajnie jest dowiedzieć się czegoś nowego! Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz
Dodając komentarz, zezwalasz na przetwarzanie danych osobowych. W każdej chwili możesz poprosić Administratora o usunięcie komentarza/komentarzy.


Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto