USA Antelope Canyon

Są takie miejsca na świecie, które wydają się tak piękne, że aż nierzeczywiste. Różowe jezioro? Lewitujące filary skalne? Choć brzmi magicznie, cuda te istnieją naprawdę. Nie zostały jednak stworzone ręką człowieka, lecz najpotężniejszej czarodziejki, jaką jest natura. Zobaczcie miejsca, która zapierają dech w piersi - i zróbcie wszystko, by choć raz w życiu ujrzeć je na własne oczy! 

 

LAKE HILLIER, AUSTRALIA

Lake Hillier to bezodpływowe jezioro znajdujące się na australijskiej wyspie Middle. Jest jeziorem typu solankowego o szerokości ok. 600 metrów, oddzielonym od oceanu wąskim pasem ziemi. Jego różowe zabarwienie wynika z barwnika wytwarzanego przez glony.

fot. Grahamec ||  commons.wikimedia.org

 

KANION ANTYLOPY, USA

Szczelinowy Kanion Antylopy znajduje się na terenie rezerwatu plemienia Nawaho w stanie Arizona w USA. Powstawał przez miliony lat wskutek wymywania piaskowca przez powodzie błyskawiczne. Jest jednym z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych przez turystów kanionów na południowym zachodzie Stanów Zjednoczonych.
 

USA Antelope Canyon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZHANGJIAJIE, CHINY

To właśnie tym miejscem inspirowali się twórcy filmu Avatar przy kreowaniu niezwykłego świata Pandory. Unikalny narodowy park leśny położony jest w w prowincji Hunan w Chińskiej Republice Ludowej. Słynie ze skalnych filarów, wyrastających gęsto na powierzchni prawie 5 hekatrów. Skąpane we mgle skalne słupy wyglądają, jakby lewitowały.

chensiyuan || commons.wikimedia.org
 
 
 

GÓRA TĘCZOWA, PERU

Zwana inaczej górą siedmiu kolorów, znajduje się w Peru nieopodal Cuzco. Jest jedną z największych atrakcji turystycznych kraju. Wielobarwność podłoża wynika z warstwowego układania się minerałów przez miliony lat. Początkowo płaski teren, poddany ruchom tektonicznym, wypiętrzył się, ukazując wnętrze w kolorach tęczy
 

fot. Havardtl ||  commons.wikimedia.org

SAINT-MARCEL D’ARDÈCHE, EUROPA

Niezwykłe cuda natury znajdują się także w Europie. Jedno z nich odkrył w 1836 r. myśliwy podążając za swoją fretką. Od tamtego czasu jaskinie Saint-Marcel d’Ardéche stały się jedną z największych atrakcji w regionie. Do tej pory zbadano 57 km podziemnej sieci, która została oświetlona w magiczny sposób. Ogromny kompleks podziemnych galerii i kaskadowych basenów wyżłobionych przez krystalicznie czystą wodę czeka na turystów nieopodal miejscowości Bidon i Saint-Martin w regionie Owernia-Rodan-Alpy.
 

fot. Petr1888 || commons.wikimedia.org

wszystkie zdjęcia na licencji Creative_Commons

Inne artykuły tego Autora

Komentarze   
+1 # Artur.O. 2020-02-22 19:09
Natura faktycznie jest czarodziejką a Twój artykuł dowodem jej czarów.Człowiek nigdy nie dorówna naturze.Mam nadzieję , że postęp cywilizacji tam nie dotrze.Pewnie nigdy nie odwiedzę tych miejsc:( ale dzięki Twojemu artykułowi choć troszkę nacieszyłem oczy.... Dziękuje
Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Iza Bieszka 2020-01-26 15:13
Bardzo trudnym zadaniem jest wybrać tylko 5 spośród miliona niezwykłych miejsc na świecie! Bardzo fajny artykuł. Może kolejny będzie taki o Polsce?
Pozdrawiam autora, choć chyba nie jest podpisany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz
Dodając komentarz, zezwalasz na przetwarzanie danych osobowych. W każdej chwili możesz poprosić Administratora o usunięcie komentarza/komentarzy.


Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto