Photo by Henk L from FreeImagesPhoto by Henk L from FreeImages
Pogoń za pieniądzem, materializm wypełniły większą część naszego życia. Możliwe, że nawet tego nie zauważyliśmy. A gdyby się tak na chwilę zatrzymać? Wejrzeć w ten makro mikroświat, wyostrzyć to, co małe. Zobaczyć piękno, sens, poczuć magię, chwilę i napawać się nią. Zobaczmy to, czego dotychczas nie nie zauważaliśmy, a istnienie tego było oczywiste, jednak TO COŚ zawsze było w naszym życiu.


Myślę, że dobrym nawiązaniem do tematu jest makrofotografia, ponieważ to ona poznaje tajemnice, uwiecznia świat, zatrzymuje właśnie TEN MOMENT i sprawia, że jest piękny, wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Coś, co wydaje się całkiem zwyczajne i mało interesujące, w zbliżeniu może mieć zupełnie inną postać.

Makrofotografia ukazuje aspekty dobrze znane w sposób, który całkowicie zmienia nasze spojrzenie na rzeczywistość. Dla zwykłego człowieka taki obraz wydaje się magiczny. W pewnym sensie jest hipnotyzujący. Patrząc na niego, zwalnia, doszukuje się szczegółów, poddaje się refleksji, podziwia go. Możliwe, że daje poczucie spokoju i wyciszenia.

Czy właśnie cos takiego nie jest nam potrzebne w codziennym życiu, które stało się gonitwą? Przecież miło jest, choć na chwilę zwolnić kroku i pomyśleć o czymś innym niż nad chęcią bycia najlepszym, posiadania tego, co najlepsze. Patrz zatem głębiej! Zobacz to, co niezauważalne i po prostu poczuj ten moment...

 

Komentarze   
0 # Wiktoria XX 2020-03-22 13:33
Makrofotografią interesuję się od lat i mimo, że sama nie fotografuję, bardzo ciekawi mnie sama idea takich zdjęć. Zatrzymanie tego jednego, krótkiego, przelotnego momentu, przybliżenie go i wydobycie z niego to, co piękne i niepowtarzalne to prawdziwa sztuka. Uważam, że czasami warto się zatrzymać, by móc cieszyć się niuansami życia codziennego i zacząć dostrzegać to, co na pierwszy rzut oka nie jest niczym niezwykłym. To właśnie w takich rzeczach kryje się magia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Kamil 2020-02-10 17:47
Całkowicie zgadzam się z autorem tego artykułu. Coraz więcej ludzi w dzisiejszych czasach bierze udział w tak zwanym wyścigu szczurów. Współcześni ludzie stają się uczestnikami bezwartościowej i niekończącej się pogodni za osiągnięciem sukcesu zawodowego i materialnego. Nie skupiają się na małych, równie ważny rzeczach. Nie cieszą się z cukcesów swoich dzieci czy przyjaciół, obchodzi ich tylko kariera. Chcą być najlepsi. Muszą odnieść sukces, a gdy już to zrobią wyznaczają sobie kolejny cel, jaki muszą osiągnąć. Jest to niekończąca się droga, która może pozbawić ich wszystkiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz
Dodając komentarz, zezwalasz na przetwarzanie danych osobowych. W każdej chwili możesz poprosić Administratora o usunięcie komentarza/komentarzy.


Nie masz konta? Zarejestruj się

Zaloguj się na swoje konto